DS 7 E-Tense 4X4 360

DS 7 E-Tense 4X4 360 Versiyon Türkiye’de! Fiyatı Dikkat Çekecek

  Google News

Lüks otomobilleriyle kendisini gösteren DS, yavaş yavaş amiral gemisi modellerini de ülkemizde satışa sunmaya başladı. Son amiral gemisi model ise DS 7 serisine eklenen model oldu. Ailenin en iddialı üyelerinden biri olan DS 7 E-Tense 4X4 360 modeli Türkiye’de satışa çıktı.

Zaten Türkiye’de satışta olan versiyonun makyajlı kasalı versiyon olduğunu biliyoruz. Şimdi de 2022 makyajlanmış olan kasanın zirve versiyonuyla karşı karşıyayız diyebiliriz. Fakat tahmin edebileceğiniz gibi Türkiye fiyatı öyle çok uygun değil.

DS 7 E-Tense 4X4 360 Türkiye Fiyatı ve Diğer Detaylar

Bu versiyon için özel bir versiyon yorumunu yapmamız mümkün. Zira söz konusu versiyonda sadece motor kısmında bir değişim söz konusu değil. 360 beygirlik güçlü motor dışında, özel versiyonda ekstra birçok özelleştirme karşımıza çıkıyor.

Bir kere yeni serinin şasi kısmında 15 mm alçaltıldığını görüyoruz. Bunun dışında iz açıklıkları da 10 mm arkada 24 mm önde olmak üzere genişletilmiş durumda.

DS 7 E-Tense 4X4 360

Aracın motor kısmında ise 200 beygirlik benzinli motor dışında, aracı 4X4 seviyesine taşıyan hem ön hem de arka aks üzerine yerleştirilmiş çift elektrikli motor görüyoruz. Şarj edilebilir hibrit motorlarla beraber maksimum beygir gücü 360 beygir seviyesine çıktığı gibi, tork gücü ise 520 Nm olarak belirlenmiş durumda.

DS 7 E-Tense 4X4 360

Aracın tamamen elektrikli olarak sürüş moduna sahip olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Ortalama değerde DS 7 E-Tense 4X4 360, tamamen elektrikli modunda 57 km kadar yol alabiliyor. Tabii ki bu durum sürüşe göre de değişiklik gösterebilir.

Performanslı hibrit motoruyla beraber serinin 100 km hızlanma süresinin de 5.6 saniye seviyesinde olduğunu eklemiş olalım. Yani sizin anlayacağınız kendi ailesinin en iyi motoruna sahip olan serisi ile karşı karşıyayız.

DS 7 E-Tense 4X4 360

Tüm bu özellikleri ve ek birçok artısıyla beraber yeni serinin Türkiye fiyatı da 2.910.900 TL olarak açıklandı. 3 milyon sınırında bir araç olduğunu görüyoruz. Stok durumu nedir ya da fiyatlar ne seviyeye kadar yükselir bunu bilemiyoruz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video