PC HocasıHaberlere-Devlet, “Nöbetçi Eczane” Özelliğini Kullanıma Sundu!

e-Devlet, “Nöbetçi Eczane” Özelliğini Kullanıma Sundu!

   

Devlet dairelerindeki işlerimizi kolaylaştıran ve dijitalleşen bir ülke olma konusunda büyük bir rol üstlenen e-Devlet, vatandaşların işine yarayacak yeni bir özelliği kullanıma sundu. Artık e-Devlet üzerinden ülke genelindeki tüm nöbetçi eczaneleri görebileceksiniz.

Bulunduğunuz yerden, saatlerinizi harcamadan telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden tüm resmi işlemlerinizi gerçekleştirmeyi sağlayan devlet portalı e-Devlet, bünyesinde birçok kurumun hizmetini barındırıyor. Yeni haberlere göre artık nöbetçi eczaneleri bulmanızı da sağlayacak.

Mesai saati sonrasında bile hizmete devam eden nöbetçi eczaneler, acil ihtiyaçları olan vatandaşlarımız için büyük bir öneme sahip.

Nöbetçi eczane sorgulama özelliği kullanıma sunuldu!

Sağlık Bakanlığı’na ait Türkiye İlaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu (TİTC) – Nöbetçi Eczane Sorgulama isimli özellik aracılığıyla ülke genelindeki tüm nöbetçi eczaneleri listeleyebilirsiniz. Veriler Türk Eczacıları Birliği (TEB) tarafından sağlanıyor olacak ve il sağlık müdürlükleri tarafından onaylanacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/e-devlet-nobetci-eczane-ozelligini-kullanima-sundu-130988/ linkinden 15.08.2022 20:08:15 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video