PC HocasıSosyal MedyaFacebookFacebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir ? (2016)

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir ? (2016)

 

Facebook hesabınızı belirli nedenlere bağlı olarak kalıcı silmek isteyebilirsiniz. Facebook kullanıcılara kalıcı olarak hesap silme imkanı sunuyor. Biz de adım adım Facebook hesabınızı nasıl silebileceğinizi anlatan rehber hazırladık. Detaylar haberimizde!

FACEBOOK HESABI KALICI OLARAK NASIL SİLEBİLİRİZ ?

Facebook hesabınızı kalıcı olarak kapatabilmek için öncelikle uygulamanız gereken bir kaç adım bulunmaktadır. Hesabınızı kapatmaya karar verdiğinizde ilk önce uygulama ve gruplarınızı ya devretmeniz gerekli ya da onları da tamamen sileceğinizi bilmeniz gerekir. 

Silmeden önce bilmeniz gerekenler:

* İlk olarak sayfa yöneticisi, grup veya uygulama sahibiyseniz hesabınızı sildiğinizde o sayfalara veda edeceğinizi unutmayın. O yüzden silme işlemini yapmadan önce mutlaka sayfalarınızı devredin veya değiştirin.

* Uygulama ayarlarınızı açarak hesabınızı silmeden önce uygulamalarınızı silmeniz gerekli. Bunun için Ayarlar > Uygulamalar sekmesine gelerek orada yer alan tüm uygulamaları kaldırmanız gereklidir. Kaldırma işlemini sağladıktan sonra diğer adımlara geçebilirsiniz.

facebook-uygulamalar 
Facebook Hesabı Silme İşlemi

Facebook hesabı silme işlemine geçmek için aşağıdaki linke tıklayarak direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz. Facebook uygulama ayarlarında yer alan hesap silme işlemini gerçekleştirdiğinizde hemen kapatamıyorsunuz. Facebook sizden tam iki hafta boyunca hareket istemiyor. Yani pişman olup tekrar hesabınızı açarsanız kalıcı olarak silme işlemi iptal edilmiş oluyor.

❱❱ https://www.facebook.com/help/delete_account

facebook-hesap-silme

 

Yukarıdaki ekran görüntüsünde “hesabımı sil” seçeneğine tıklamadan önce açıklamayı okumanızı öneririm. Sildiğinizde hiçbir bilginiz geri gelmeyecek ve ulaşamayacaksınız. Birden gaza gelip sevgiliniz ile tartıştığınızda bu hataya düşerseniz her şey sizin için çok geç olabilir 🙂

En son hesabınızı silmeye karar verdiğinizde karşınıza Pop-up çıkacak ve Facebook şifreniz ile güvenlik kodunu girmeniz gerekecek. Tüm bu işlemleri tamamladığınızda artık hesabınız kalıcı olarak silinmesi için geri sayıma girmiş olacak. İki haftanın sonunda mail adresinize silindiğine dair bir bildirim gelecektir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/facebook-hesabi-kalici-olarak-nasil-silinir-2016-3528/ linkinden 16.10.2021 11:10:17 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

7 Yorum

  • Facebook hesabini silmek için niye komple kaldıralım ki dondurmak yetiyor zaten

  • Facebook hesap silme işlemini yaptım kurtuldum sayenizde hocam teşekkür ederim adamsınız!

  • Facebook hesabını kalıcı olarak neden kapatmak istesin ki insan ? dondur kardeşim hesabını istediğin zaman tekrar girersin hesabına. Ondan sonra tutuşuyor millet facebook hesabımı kapattım nasıl açıcam geri diye. Bekle açarsın

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad