PC HocasıSosyal MedyaFacebookFacebook Medya Sektörüne Giriyor: Karşınızda Facebook News

Facebook Medya Sektörüne Giriyor: Karşınızda Facebook News

Şirket yayıncılara çalışmaları için doğrudan para ödüyor; Facebook bugün Facebook News yada bir diğer adı ile Facebook News isimli özelliğini mobil uygulamasındaki yeni bir sekmede test etmeye başladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde birkaç bin kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Sekme, The Wall Street Journali USA Today ve BuzzFeed gibi büyük yayıncılarının yayımladığı haberleri kullanıcılara kolayca ulaştıracak. Facebook, çalışmaları için katılan bazı (ama hepsi değil) yayıncılara ödeme yapacak ve en azından bu sürece meydan okuyan medya endüstrisi için hoş bir yeni gelir akışı sunacak.

Facebook News servisi, Apple editörlerinden oluşan bir ekip tarafından Apple News haber uygulaması için kullandığı modaya uygun şekilde küratörlüğünü yapacak. Günün en iyi etkinliklerini içeren Today’s Stories isimli bölüm ayrıca okuduklarınıza göre kişiselleştirilmiş.

Facebook Portal'a Netflix ve Zoom Desteği Geldi

Bunlar ek olarak sekmeyi dilediğiniz gibi kontrol edebileceksiniz; yayıncıları, makaleleri ve görmekten kaçınmak istediğiniz makaleleri gizlemek için kontrol sizde olacak.

Genel bir ilgi alanı haber yayınında beklediğiniz gibi, sekmede işletme, eğlence, bilim ve teknoloji, sağlık ve spor bölümleri yer almaktadır. Sekmedeki yayıncılardan birine veya daha fazlasına abone olursanız, bu abonelikleri özel bir bölümde görüntüleyebilirsiniz.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement