PC HocasıSosyal MedyaFacebookFacebook Messenger Artık Uçtan Uca Şifrelemeyi Destekliyor!

Facebook Messenger Artık Uçtan Uca Şifrelemeyi Destekliyor!

 

Sosyal medya devi Facebook, Messenger’da video görüşmelerini uçtan uca şifreli yapma seçeneğinin kullanıma sunulduğunu duyurdu. Bire bir metin sohbetleri için uçtan uca şifreleme zaten mevcut ve bu hareket şimdi desteği görüntülü aramalar için de kullanılabilir hale getirecek. Şirketin sahibi olduğu WhatsApp Messenger ise zaten hali hazırda hem yazışmalarda, hem sesli konuşmalarda hem de görüntülü konuşmalarda bu desteğe sahipti.

Özellik tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek ancak varsayılan olarak aktif durumda gelmeyecek. Video için uçtan uca şifreleme, Facebook’un diğer popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp için zaten hali hazırda mevcuttu. Facebook, Messenger’daki görüntülü aramaların da çok popüler olduğunu ve Messenger’da günde 150 milyondan fazla görüntülü arama yapıldığını söylüyor.

Facebook ayrıca, kullanıcılar için kaybolan mesajlarının kaybolmasının 5 saniyeden 24 saate kadar ne kadar süreceğine dair daha hassas kontroller eklendiğini de duyurdu.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/facebook-messenger-artik-uctan-uca-sifrelemeyi-destekliyor-116793/ linkinden 20.09.2021 13:09:50 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad