Ford F-150’ye 6×6 Segmentinde Hennessey Dokunuşu

6x6 klasmanı gün geçtikçe yeni modeller ile tanışmaya devam ediyor. Şimdi de Ford F-150 VelociRaptor Amerika'lı performans markası olan Hennessey dokunuşu ile yeniden yazıldı. Aracın heybetli görünümünün yanı sıra, performansı ile Off-Road standartlarını zorlayacak.

Ford F-150 Velociraptor Neler Sunuyor ?

Bundan bir kaç ay önce Lamborghini Urus 6x6 modelini sizlerle tanıştırmıştık. Heybetli görünümlerinin yanı sıra bu canavarlar performansları ile de ön plana çıkarken, şimdi de bu seriye Ford F-150 ile katılıyor.

ABD'li model geliştirme firması olan Hennessey şimdiye kadar aşağıdaki markaları resmen baştan çizmişti. Şimdi sıra Ford F-150 Velociraptor'a geldi.

❱ Jaguar

❱ Corvette

❱ Cadillac

❱ Nissan

ford-f-150-velociraptor-003
En İyi Off-Road Modeli Seçilebilir

Ford F-150 Raptor'un üst modeli olarak üretilen Ford F-150, 600 beygir güce sahip olduğu gibi, toplamda altı tekerleğe sahip. Off-Road koşulları için özel olarak geliştirilen bu canavar, lastik takımlarının yer aldığı VelociRaptor 6x6'da 20 inç'lik jant takımı yer alıyor.

Ford F-150 VelociRaptor'un başlangıç fiyatı 295 bin dolar olarak belirlenmiş. Ayrıca Hennessey firması 22 bin dolar daha ödeyecek kişilere ek olarak modifikasyon, yazılım ve Twin-Turbo özelliklerini ekleyeceğini duyurdu. Performans geliştirme için ek paket olarak sunulan bu detaylar canavarı bir adım daha öteye taşıyabiliyor.

ford-f-150-velociraptor-002

İlgili Etiketler