Forza Horizon 5, İşaret Dili Desteği Ekleyecek

  Google News

Geliştiricinin çeşitliliğe olan bağlılığının yanı sıra işaret dili desteği de yakında Forza Horizon 5‘e gelecek.

Xbox, çeşitlilik ve kapsayıcılık taahhüdünü artırıyor. Forza Horizon 5’e yapılan bu eklemeler, endüstrinin geri kalanının takip etmesi gereken en iyi örnektir.

“Dünyadaki herkesin oyunumuzu deneyimleyebilmesini istiyoruz. Dünya genelinde tahmini 400 milyondan fazla engelli oyuncuyla, tüm oyuncuların oyunlarını kendileri için en uygun şekilde uyarlamaları hayati önem taşıyor. ”diyor Brown.

“Oyunda bulunan erişilebilirlik özelliklerinin çoğu, birçoğu deneyimlerini ve oyun oynarken karşılaştıkları engelleri bizimle paylaşan. Oyun ve Engellilik topluluğundan oyuncularla ortaklaşa oluşturuldu.”

İşaret dili desteği, hem İngiliz hem de Amerikan olarak “lansmandan kısa bir süre sonra” gelecek bir güncellemeye eklenecektir. Brown “Bunlar, geliştirdiğimiz erişilebilirlik özelliklerinden sadece birkaçı ve Forza Horizon 5‘i herkesin keyifle kullanabileceği kapsayıcı bir deneyim haline getirmek için topluluğu sürekli dinliyoruz.” diyor.

“Bunu akılda tutarak, ekip, Forza Horizon 5‘te sinematikler için Amerikan İşaret Dili (ASL) ve İngiliz İşaret Dili (BSL) desteği üzerinde de çalıştığımızı paylaşmaktan heyecan duyuyor. Oyundaki sinemalar sırasında bir ASL/BSL yorumlayıcısının ekranın alt kısmına yakın bir yerde görüntülenir.”

Aşağıdaki video, erişilebilirlik seçeneklerinin daha fazlasını detaylandırıyor.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video