reklam
Ana SayfaHaberlerGalaxy Note 9’un Ekranında Işık Sızma Sorunu Çıktı!

Galaxy Note 9’un Ekranında Işık Sızma Sorunu Çıktı!

Galaxy Note 9 ışık sızması sorunu, PC Hocası

Samsung‘un son amiral gemisi olan Note 9, son 2 haftadır kullanıcılarla birlikte. Her cihazda olduğu gibi kullanıcılar haklı olarak kullandıkları cihazın açıklarını aramakta. Birçok kullanıcının kullandıkları Note 9 cihazlarının ekranında ışık sızması problemi olduğu iddia ediliyor.

Işık sızması problemi özellikle karanlık ortamlarda belli oluyor. Galaxy Note 9’un kavisli ekranının metal çerçeve ile kesiştiği noktada ışık sızması meydana gelmiş.

Galaxy Note 9 ışık sızması sorunu, PC Hocası

Işık Sızması Sadece Note 9’da Değil

Samsung’un diğer üst seviye akıllı telefonlarından olan Galaxy Note 8 ve Galaxy S9‘da daha öncede ekranında ışık sızması problemi ile gündeme geldi. Ülkemizde ışık sızması yaşayan bazı Note 8 ve Galaxy S9 kullanıcılarının cihazlarını servis tarafından değişim yapıldığını belirtti.

Bazı kullanıcılarda bu sorunun ışık sızması değilde ekranın kavisli olduğundan meydana geldiğini belirtiyor. Fakat ekrandaki ışık sızması sorunu her cihazda yok. Samsung, eskiden olduğu gibi ışık sızması yaşayan cihazların değişimini yapıp yapmayacağını henüz bilmiyoruz.