PC HocasıCep TelefonuGalaxy Z Fold 3, Yeni Nesil S-Pen Pro’yu Destekleyecek!

Galaxy Z Fold 3, Yeni Nesil S-Pen Pro’yu Destekleyecek!

 

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un, ilk kez katlanabilir bir akıllı telefonu nihayet bir S Pen kalemi için destek alacak gibi görünüyor. Samsung’un Ocak ayında duyurduğu Bluetooth bağlantılı S Pen modelinin daha büyük bir versiyonu olan S Pen Pro için FCC başvuruları halka açıldı ve bir belge (PDF), yaklaşmakta olan kalemin duyurulmamış Galaxy Z Fold 3 ile çalışacağını öne sürüyor (muhtemelen Z Fold serisindeki bir sonraki cihaz olacak).

Ve sadece Z Fold 3 değil – çıkış tarihi olmayan ancak bu yıl çıkması planlanan ekran kalemi, görünüşe göre S21 Ultra, Note 20 serisini ve daha fazlasını destekleyecek. S Pen Pro’nun destekleyeceği cihazların tam listesini dosyadan bu görüntüde görebilirsiniz:

S Pen Pro’nun Galaxy Z Fold 3 desteği büyük bir sürpriz değil – şirket bir süredir katlanabilir telefon modelleri için bir tür S Pen desteği konusunda imalarda bulunuyor. Geçen yıl gerçekleştirilen Unpacked etkinliğinde, Samsung’un mobil TM Roh başkanı bir soru-cevap oturumunda şirketin insanların S Pen’in Fold ile çalışmasını istediğini duymaktan “mutlu olduğunu” dile getirdi.

Aralık ayındaki bir blog yazısında ise, şirketin Galaxy Note’un “en sevilen özelliklerinden” bazılarını diğer cihazlara getirmek istediğini söyledi – bu muhtemelen Note serisinin ayırt edici özelliklerinden biri olan ekran kalemi desteğine göz kırpıyor gibi görünüyor ve Ocak ayında Roh, şirketin “gelecekte S Pen deneyimini ek cihaz kategorilerinde genişletmeyi” planladığını söyleyerek daha da fazla açık paylaştı.

Ayrıntılı bir sızıntı, duyurulmamış telefonu bir ekran kalemi ile zaten gösterdi: Ünlü sızıntıcı Evan Blass tarafından paylaşılan bir görüntü, yanında yeni bir “Fold Edition” S Pen ile Galaxy Z Fold 3 gibi görünen akıllı telefonu gösteriyor. Belki de Z Fold 3, kutuda Fold Edition kalemi ile gelirken S Pen Pro ayrı olarak satılacak.

FCC belgelerinin halka açılması, bir ürünün yayınlandıktan hemen sonra duyurulabileceğini gösterebilir. Bu durumda, Samsung son birkaç yıldır Ağustos ayının başlarında Unpacked etkinlikleri düzenlediğinden, S Pen için yakında resmi bir duyuru yapılması mantıklı olacaktır. Blass ayrıca, bu yılki etkinliğin 11 Ağustos‘ta planlandığını belirtti.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/galaxy-z-fold-3-yeni-nesil-s-pen-proyu-destekleyecek-115851/ linkinden 23.07.2021 19:07:19 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video