Salı, Mayıs 28, 2024

Github, İran Pazarına Giriyor

Paylaş

silkroad gaminggentr

2019 yılında GitHub, İran'daki yazılım geliştiricilerin Amerika Birleşik Devletleri yaptırım yasalarına uyması için engellendi. GitHub bugün, İran'daki geliştiricilere GitHub hizmetini sunabilmek için Amerika Birleşik Devletleri hükümetinden bir lisans aldığını duyurdu. İran'daki bireysel ve kurumsal geliştiriciler artık GitHub geliştirici hizmetlerinden yararlanabilir.

54524727 401
Github, İran Pazarına Giriyor 2

Konuyla ilgili olarak GitHub CEO'su Nat Friedman, şu sözleri dile getirdi: “İki yıl boyunca, GitHub'ın geliştiricilerin kullanımının insani ilerlemeyi, uluslararası iletişimi ve ifade özgürlüğünü ve serbest bilgi akışını teşvik eden kalıcı ABD dış politikasını nasıl ilerlettiğini gösterebildik. Geliştiriciler için bu harika sonuca yol açan etkileşim için OFAC'a minnettarız. İran'daki geliştiricilere yönelik tüm kısıtlamaları geri alma ve etkilenen hesaplara tam erişimi yeniden etkinleştirme sürecindeyiz ”dedi.

Teknoloji ve yazılım devi Microsoft'a ait olan GitHub, Kırım ve Suriye'deki geliştiriciler için de benzer lisansları güvence altına almak için Amerika Birleşik Devletleri hükümeti ile birlikte çalışma sergiliyor.

Zeliha Yılmaz
Zeliha Yılmaz
Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler