Google Maps Artık Bulunduğunuz Bölgenin Hava Kalitesini Gösteriyor!

  Google News

İnternet devi Google, harita servisi Google Maps tarafında büyük bir güncelleme yayınlayarak bulunduğunuz bölgenin hava kalitesini görmenizi sağlayacak. hem Android hem iOS işletim sistemine sahip Google Maps kullanıcıları bulundukları bölgenin hava kalitesini detaylı bir biçimde görebilecek.

Şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri bölgesinde hizmet veren özellik sayesinde bireyler dışarıya çıkmaya karar verirken mevcut hava kalitesine bakarak ne kadar süre dışarda kalmaları gerektiğini hesaplayabilecekler.

Google ve Google Maps tarafından sunulacak olan mevzubahis veriler Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Çevre Koruma Ajansı (EPA) dahil olmak üzere güvenilir devlet kurumlarından sağlanacak. Haritalar ayrıca koşulların hiper yerel bir görünümünü verebilen düşük maliyetli bir sensör ağı olan PurpleAir tarafından sağlanan hava kalitesi bilgilerini de gösterecek.

Yeni hava kalitesi katmanını haritanıza dahil edebilmek için, telefonunuzun ekranının sağ üst köşesinde bulunan düğmeye dokunmanız ve ardından Harita Ayrıntıları başlığı altında yer alan Hava Kalitesi’ni seçmeniz gerekir. PurpleAir tarafından sağlanılan veriler aynı zamanda Nest ekranlarda ve hoparlörlerde mevcut olarak gösteriliyor.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video