NVIDIA GeForce RTX 3090 SUPER

Hiç Satışa Sunulmamış NVIDIA GeForce RTX 3090 SUPER Görüntülendi

  Google News

Nvidia ekran kartları için gözümüzü RTX 40 serisine çevirdik ama bu süreçte markadan ilginç sızıntılar da geliyor. Bir yandan RTX 40 serisinin özellikleri hakkında gelen bilgileri takip ederken bir yandan da bu ilginç sızıntıları değerlendiriyoruz. En son sızıntı, hiç piyasaya sürülmemiş olan NVIDIA GeForce RTX 3090 SUPER modelini gözler önüne serdi.

Kartın görselleri de ortaya çıkmış durumda. Görsellere de bakacak olursak, hiç piyasaya sunulmamış olan seride mevcut modellerden biraz daha farklı bir yapı olacakmış.

NVIDIA GeForce RTX 3090 SUPER Nasıl Gözüküyor?

Muhtemelen Nvidia’nın karar değiştirmesi sonrasında Super serisi yerine RTX 3090 Ti modeliyle karşılaştık. Haliyle sızan görsellerin de Super modelinin mühendislik örneklerinden alınan görseller olduğu düşünülüyor.

Görsellerde kartın tasarım konusunda mevcut modellerle aynı yapının sunulacağı gözüküyor.

Sadece gümüş renkli olarak kullanılan çizgiler yerine siyah çizgilerin kullanılması dikkat çekiyor.

NVIDIA GeForce RTX 3090 SUPER

Fan kanatları ve soğutucu bloklarının da siyah olduğunu düşünecek olursak, Super modeli gelseymiş simsiyah bir kart olurmuş.

Bundan sonra RTX 3090 modeli için herhangi bir Super versiyonu beklemiyoruz. Haliyle başta da dediğimiz gibi bu kart RTX 3090 Ti olarak revize edilmiş ve piyasaya sunulmuş olabilir.

Kart için ilerde farklı sızıntılar gelecek mi ya da RTX 3090 SUPER yeniden gündeme gelir mi bilemiyorum.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video