Hindistan’da Öğrencilere PUBG Oynamak Yasaklandı!

Dönemin popüler Battle Royale oyunu PUBG, Hindistan'da yasaklandı. Durum sadece öğrenciler için geçerli.

Hint polisi internette gezen var olan zararlı oluşumlardan öğrencileri korumak adına bir işlem yürürlüğe soktu. İnternette son dönemde yaygınlaşan Momo faciası çocuk ve gençleri ölüme kadar sürüküyordu. 

Hint polisi öğrencileri bu tür oluşunlardan uzak tutmak adına öğrencileri şiddete yönelten oyunları veya internet olaylarını engellemeye başladı. Bu engellemelerin odağı ise dönemin popüler oyunu olan PUBG üzerineydi.

Battle Royale konseptini en iyi şekilde işleyen PUBG şiddet içerikli olduğu gerekçesi ile Hindisyan'ın belirli eyaletlerinde süreli olarak yasaklandı. Öğrencilerin sınav döneminde gerçekleşen bu yasaklama öğrencilerin derslerindeki başarınısınıda artırmayta yönelik olarak gerçekleşti. Geçtiğimiz günlerde Rajkot şehrindeki 10 öğrenciyi tutuklayan Hint polisi, 9 Mart ve 30 Nisan tarihleri arasında PUBG oynamanın yasak olduğunu açıkladı.

Halka açık alanlarda PUBG oynadığı tespit edilen şahıslar tutuklanacak. Konu ile alakalı Emniyet Müdürü Manoj Agrawal yaptığı açıklamada PUBG oynamanın şu an bir suç olarak görüldüğünü ve topluma açık alanlarda oyunu oynadığı tespit edilen kullanıcıların tutuklanacağını belirtti. Tabiki tutuklanan kişiler mahkemede yargılanacak. Ancak ne ceza alacakları henüz belli değil.

İlgili Etiketler