Hitman 2 Çıkmaya Hazır!

Yılların eskitemediği suikastçi ağabeyimiz Hitman, çok yakında tekrar bizlerle olacak. IO Interactive'in Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla, Hitman 2 oyununun tamamlandığını anlıyoruz. Üstelik bu kez Episode 1, Episode 2 şeklinde değil; tek parça bir oyun olarak bizlerin karşısında olacak. Bilindiği kadarıyla Kolombiya ve Miami'deki suikastlerimiz için uzun bir bekleyişe girmeyeceğiz. 13 Kasım tarihinde rafları süsleyecek olan yapım, pek çoğumuzu ekran başına kilitleyeceğe benziyor.

Erken Gelen Haber Sevindirdi

Hitman: Codename 47 ile çıktığı döneme ses getiren serinin ilk oyunu, o yıllarda oyun sektörüne damga niteliğinde oturmuştu. Gizliliğin ön planda olduğu yapım, sektörün suikast temalı oyun açığını güzel bir şekilde kapatmıştı.

İlk oyundan iki sene sonra, 2002 yılında piyasaya sürülen Hitman 2: Silent Assasin ise; pek çok oyuncuya seriyi tanıtmıştı. 2006 yılında gelen Hitman: Blood Money ise; oyuncuların beğenisini fazlasıyla kazanmış, serinin oyun sektöründeki yerini daha da sağlamlaştırmıştı. 

Xbox One, PC ve Playstation 3 platformlarında çıkış yapan Hitman: Absolution ile, serideki serbest oynayış stilini bir adım daha öteye taşıyarak hatrı sayılır bir başarı elde etmişti. 

Bundan sonrasında yapımcı IO Interactive; serinin özüne dönme kararı aldı ve sadece Hitman adındaki iki bölümlük oyunu geliştirdi. Grafiksel anlamda yeni neslin nimetlerinden başarılı bir şekilde faydalanan yapım, bir Absolution kadar ilgi çekmedi. Günümüze geldiğimizde ise; IO Interactive'in yeni projesi olan Hitman 2'ye fazlasıyla yaklaşmış bulunmaktayız. 

IO Interactive'in Twitter hesabından yaptığı paylaşım, bizlere Hitman 2'nin geliştirme sürecinin tamamlandığını gösteriyor. 13 Kasım tarihinde çıkmaya hazırlanan oyun; önceki Hitman oyunu gibi bölümler halinde gelmeyecek. 

Tek ve bütün bir yapım olarak piyasaya sürülecek oyunda, Miami ve Kolombiya topraklarında suikastler düzenleyeceğimizi biliyoruz fakat oyunun geçeceği mekanlar sadece bu iki lokasyon değil. Geri kalan bölgeleri, oyun çıktıktan sonra görecek ve deneyimleyeceğiz. 

Hitman 2'nin 16 Kasım tarihinde piyasaya sürüleceğinden bahsetmiştik. Yapım Playstation 4, Xbox One ve PC platformlarında boy gösterecek. 

Çoğu oyun geliştiricisi; yarım yamalak oyunları piyasaya sürmekten vazgeçmiyor. Hitman 2'nin önünde hâla bir buçuk aya yakın süre var. Bu süre zarfında yapılacak son rütuşlar ile eksiksiz bir oyunla baş başa kalabiliriz.

 

 

İlgili Etiketler