PC HocasıOtomobilHız Ustası: Nissan GT-R’a Büyük Yenilik Yaptı

Hız Ustası: Nissan GT-R’a Büyük Yenilik Yaptı

 

Geçtiğimiz haftalarda New York’ta başlatılan Otomobil Fuarı’nın en önemli yeniliklerinden birisi şüphesiz yeni Nissan GT-R oldu. Nissan, uzun zaman sonra GT-R‘a kapsamlı bir şekilde yenilik yaptı. Detaylar ve yenilikler haberimizde.

Nissan GT-R’da Neler Değişti ?

New York Otomobil Fuarı’nın yenilikleri ortaya çıktığında adeta ortaya yıldız gibi parladı. Nissan‘ın Supersport aracı GT-R uzun bir aranın ardından kapsamlı bir şekilde yeniliğe uğradı. Aslında biz de aracın bu kadar değiştirileceğini beklemiyorduk. 2007 yılından bu güne kadar beklemek de elbette hakkımızdı. Peki yeni GT-R‘da neler yeni ?

Bu otomobile karşı tutkusu olanlar ve yakından takip edenler ilk bakışta anlayabilir. Aracın yüzünde kapsamlı bir yenilik gerçekleştirildiği görülüyor. Özellikle tamponda yapılan değişim ile birlikte efsanenin yüzü başarılı bir değişme uğramış. Hava giriş kanalları da yapılan değişim ile daha sport bir hava kazanmış. Titanyum egzozu da öne çıkan özelliklerden birisi. Ayrıca 20 inçlik lastiklerin araçta oluşturduğu etkiyi de görmezden gelemeyiz.

yeni-nissan-gtr-2016-13
Yaşan alanı değişimlerine alışkanlık sağlanır mı bilemiyoruz tabii ki. Çünkü bu araçta artık dijitale teslim olduğu apaçık ortada. Orta konsol bu ekrana ayrıldığı gibi, bu tip araçlarda artan kalite ve seviye akışkanlığı mükemmel hale getiriyor. Doğal olarak da büyük bir alkışı hak ediyor. Aşağıdaki videodan yeni Nissan GT-R‘nin performansını izleyebilirsiniz.

 

 

Efsanenin kaputunun altında ise 3.8 litre, V6 silindir, 24 supaplı, çift turbolu motor yer alıyor. Bu motor 6800d/d’de 570 HP güç üretiyor. Yaz aylarında satışa sunulması planlanan bu canavarın sahiplerini de merak ediyoruz. Yeni Nissan GT-R modelinin satış fiyatı ise 120.000 $ ile 140.000 $ arasında olacağı belirtiliyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/hiz-ustasi-nissan-gt-ra-buyuk-yenilik-yapti-21462-7215/ linkinden 29.07.2021 06:07:21 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

  • araba sanki rivalsten fırlamış gerçekten çok konforlu gözüküyor közükmekle kalmayıp konforu hissetirmek çok büyük başarı ama artık benzin vb yakıtlı araçları gözüm tutmuyor ülkemizin geleceğini düşünün güneş enerjisi ve birçok doğal kaynak gerekiyor artık

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video