PC HocasıOtomobilHonda Prologue Yollarda Test Sürüşü Yaparken Görüntülendi!

Honda Prologue Yollarda Test Sürüşü Yaparken Görüntülendi!

   

Japonya merkezli otomobil üreticilerinden Honda, yaklaşmakta olan elektrikli otomobili Prologue için tanıtım kampanyalarına Mayıs ayında başlamıştı ve şimdi ise üstü örtülü bir prototip yollarda test sürüşü yaparken gizlice görüntülendi. Honda Prolouge, General Motors tarafından üretilen Ultium EV platformunu kullanıyor ve aslına bakılırsa araç General Motors ortaklığında geliştiriliyor.

İnternete sızdırılan fotoğraflara baktığımız zaman otomobilin genel hatları ve oranları Chevy Blazer ile çok benziyor fakat bunlar şaşırtıcı bir bilgi değil çünkü Blazer modeli de Ultium platformu üzerine inşa edildi. Otomobilin Blazer ile olan benzerliği uzun bir dingil mesafesi, kısa sarkıntılar ve yan profilde de devam ediyor.

Prologue modeli, 2024 yılının başlarından itibaren satışa sunuluyor olacak ve bu süre zarfı içerisinde otomobilin tasarımının büyük değişiklikler alabilmesi muhtemel. Ayrıca şu anda test sürüşünde yer alan prototip nihai ürüne ait değil eğer tasarım değişirse Blazer ile arasındaki farklılıklar azalacaktır.

Honda, otomobilin tasarım sürecinin arkasındaki hikaye hakkında bir video yayınlayarak otomobil tutkunlarının heyecanını artırıyor.

Honda Prologue, Japonya’daki bir tasarım ekibiyle birlikte LA’daki Honda Tasarım Stüdyosu’nda tasarlandı. Ön kısım Honda e’ye benzeyecek şekilde stilize edildi ve Honda’nın elektrikli otomobillerine benzersiz bir şekilde tanınabilir bir “yüz” kazandırdı.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/honda-prologue-yollarda-test-surusu-yaparken-goruntulendi-130914/ linkinden 15.08.2022 20:08:16 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video