PC HocasıCep TelefonuHuawei Mate 50 Serisi için Lansman Tarihi ve Kullanacağı Yonga Seti Belli Oldu!

Huawei Mate 50 Serisi için Lansman Tarihi ve Kullanacağı Yonga Seti Belli Oldu!

   

Çin merkezli teknoloji devlerinden Huawei, önümüzdeki Eylül ayında Mate serisinin yeni modellerini tanıtacak ve Mate 50 serisi yazılım tarafında HarmonyOS 3.0 işletim sistemini çalıştırırken gücünü Kirin 9000S yonga setinden alacak.

Yeni Mate 50 serisi; Mate 50, Mate 50 Pro ve Mate 50 RS modellerinden oluşurken tüm modeller şirketin geliştirdiği Kirin 9000S yonga setinden güç alacak fakat spekülasyonlara göre bu yonga seti yalnızca 4G bağlantı desteği sağlıyor yani 5G bağlantı teknolojilerini desteklemeyecek.

Yukarıdaki görüntüde yer alan modellerden soldaki Mate 50 iken sağ tarafta yer alan model Mate 50 Pro. Giriş seviyesi model ile Pro arasındaki fark şu an için kamera modüllerinin tasarımı olarak görünüyor, Pro model aynı zamanda yüz tanıma özelliğine sahip olacak.

Çin merkezli şirket, Huawei Mate 50 serisi ile birlikte aynı zamanda kendi işletim sistemi HarmonyOS’in üçüncü sürümünü piyasaya sürüyor olacak ve yeni nesil işletim sistemi XMAGE isimli bazı görüntüleme iyileştirmeleri sunuyor olacak.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video