reklam
Ana SayfaHaberlerHuawei’ye Geçici Lisans İmkanı

Huawei’ye Geçici Lisans İmkanı

Trump yönetimi, Çin ile aralarındaki artan ticaret anlaşmazlıkları konusunda strateji geliştiriyor. Geçtiğimiz günlerde Huawei yasağı, Aralarında Google da dahil birçok Amerikan şirketine Çinli teknoloji devi ile aralarındaki ilişkiyi kısmen kesmeleri için zorlamıştı.

Şimdi ise Federal Kayıt Defterinde yayımlanmamış bir not taslağında, Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Güvenlik Bürosu, Huawei’nin geçmişte lisansını bulundurduğu amerikan yazılım sağlayıcılarını “90 günlük geçici lisans” ile kullanmaya devam edebileceğini açıkladı. Hali hazırda bulunan Google hizmetleri de bu duruma dahil. Yeni telefon modellerine gelecek yeni teknolojiler yeni lisanslar gerektireceğinden bu durumdan yararlanamayacak. Yeni bir lisans alması gerekecek ki buda pek mümkün durmuyor.

Ünlüler isyanda! Instagram beğeni kaldırma muhabbeti geri çekilmezse ünlüler gidecek

Huawei’ye Bu İmkanın Tanınmasının Nedeni!

Bir neden sanayi ticaret ve araştırma grubu olan Bilgi Teknolojisi ve İnovasyon Vakfı, bugün yayınlanan yeni bir raporda, bu ihracat kontrollerinin ABD ekonomisine, 74 bin çalışana mal olabilecek 56.3 milyar dolara kadar çıkabilecek zarar olabileceğini savundu.

Her ne kadar Çin, Google hizmetlerini kullanmasada Dünya çapında Google hizmetleri kritik bir noktada yer alıyor. En büyük ikinci telefon üreticisinin açıklamasında, Huawei kullanıcılarının güvenlik güncellemeleri alacağını belirtti.

Etiketler

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz