İddia: Apple Uzun Vadeli Bir Patent Anlaşması için LG’ye Ödeme Yaptı!

  Google News

Geride bıraktığımız Nisan ayında Güney Kore merkezli elektronik üreticilerinden LG, patent lisansı için bir kerelik ödeme aldığına dair bir açıklama yapmış fakat müşterisinin kim olduğunu belirtmemişti. TheElec tarafından yayımlanan bir raporda, sektör kaynaklarına göre LG Electronics’in iki şirketten toplamda 890 milyar Won (662,4 milyon dolar) ödeme aldığı ve bunun 800 milyar Won’luk kısmının Apple tarafından geriye kalan kısmının ise kimliği belirsiz bir şirket tarafından ödendiği iddia ediliyor.

Güney Kore merkezli elektronik üreticisi LG Electronics ve Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devinden Apple’ın, çok uluslu şirketler için yaygın bir uygulama olan on yıldan uzun süreli bir patent lisans anlaşmasına girdiği bildiriliyor. Patentler muhtemelen “birçok standart temel patent” içeriyor olabilir.

iPhone 14 serisindeki ekran ve kameralar için anlaşma kurulmuş olabilir.

Bildiğiniz üzere LG, akıllı telefon pazarından ayrıldı ve çapraz lisans anlaşması için Apple’a ödeme yapma yükümlülükleri değişikliğe uğradı bu sebepten ötürü Apple’dan daha önce düzenlenmiş bir çapraz lisanslama patent anlaşması kapsamında bir ödeme almış olabilir.

The Elec, mevzubahis raporunda konu hakkında şu sözleri dile getirdi: “LG, birden fazla standart temel patente sahiptir ve muhtemelen Samsung ile de bir anlaşma isteyecektir. LG akıllı telefon işinden çıkmış olsa da, LG Innotek ve LG Display gibi diğer bağlı kuruluşları iPhone üreticisine sırasıyla kamera modülleri ve ekranlar sağlamaya devam edecek.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video