İflas Eden Kripto Para Borsası FTX’in Türkiye Yönetimi Kullanıcıların Bakiyelerini Hesaplarına Yatıracağını Açıkladı!

  Google News

Geçtiğimiz günlerde kripto para borsalarının önde gelen isimlerinden FTX, yaptığı açıklamada resmi olarak battığını açıklamıştı. Daha öncesinde FTX borsasının likidite krizi yaşamasıyla birlikte Binance tarafından satın alınacağı açıklanmıştı fakat Binance firması daha sonrası bu kararından vazgeçtiği duyurmuştu ve en sonunda ise iflas ettiğini kamuoyuyla paylaştı.

Şirket iflas etti fakat borsanın kullanıcıları hesaplarındaki paralara erişemiyordu çünkü paraları kayıplara karışmıştı hatta açıklanan rakamlara göre 1.7 milyar dolar seviyelerinde büyük bir para ortalıkta yoktu.

FTX Türkiye, kullanıcılarının bakiyelerini hesaplarına yatıracağını belirtti

Bitcoin

Bunların ardından şirketin Türkiye yönetimi, kullanıcıların hesaplarında bulunan bakiyelerin banka hesaplarına gönderilmeye başlandığını resmi olarak duyurdu.

FTX Borsası’nın Türkiye’deki faaliyetlerini yürütmekte olan ekip kendi insiyatiflerini kullanarak kullanıcılarını koruyan bir olaya imzasını attı. FTX Türkiye ekibi, Türkiye’deki kullanıcıların bakiyelerini kullanıcıların tanımlamış oldukları banka hesaplarına aktarmaya başladı.

FTX Türkiye’deki paramı nasıl çekerim?

Eğer FTX Türkiye üzerinde bir hesabınız ve tabi ki içerisinde bir yatırımınız var ise buradaki bağlantı üzerinden FTX Türkiye IBAN Bilgisi Formu’nu eksiksiz bir biçimde doldurmanız ve ekibe göndermeniz gerekiyor.

Şirkete gönderdiğiniz bilgiler kontrol edildikten sonra belirttiğiniz IBAN hesabınıza var olan tüm bakiyeniz TL cinsinden yatırılıyor olacak.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video