Instagram, Çok Yakında Grup Hikayelerini Piyasaya Sürecek

Instagram sonunda grup mesajlaşmalarınız için hikayeler göndermenize olanak sağlayacak. Uygulama araştırmacısı Jane Mancun Wong'a göre, şirket şu anda uygulamanın test uygulamalarından bir tanesinde bu bahsettiğimiz özelliği test ediyor.

Wong tarafından paylaşılan tweette yer alan ekran görüntüleri, hikayeler kamera seçeneğinden bir fotoğraf çektiğiniz zaman alt menüde bulunan hikayelerinize, yalnızca yakın arkadaşlarınız tarafından görülebilen hikayelere ve bir grup için hikayelere izin veren yeni bir düğme eklendiğini gösterdi. Ayrıca yeni bir grup oluşturabilir ve hikayenizi orada da yayınlayabilirsiniz.

 

Instagram üzerinde belirli paylaşılan ilgi alanlarına sahip gruplarınız var ise bu özellik oldukça yararlı olabilir. Bu konu ile ilgili hikayeleri, daha geniş bir insan grubu ile paylaşmak yerine yalnızca grubunuza gönderebilirsiniz.

Geçtiğimiz ay, Facebook tanıtım öyküsünün dokuzuncu ayından sonra grup hikayeleri özelliğini kapattı. Bununla birlikte, daha fotoğraf dostu bir platformda değerli bir yer bulabilir. Şu anda, bu özelliğin ne zaman tüm kullanıcılar için kullanılabilir hale geleceğine dair bir bilgi maalesef yok.

İlgili Etiketler