PC HocasıSosyal MedyaInstagramInstagram, Küfürlü Yorumları Engellemenin Peşinden Koşuyor

Instagram, Küfürlü Yorumları Engellemenin Peşinden Koşuyor

 

İnternette her ne kadar iyi ve kibar olsakta terbiyeden yoksun, insanların kalbini kıran art niyetli insanlar ne yazık ki çok ve anonimliğinin istismarcı olma fırsatını her zaman değerlendiren insanlar daima var, bu da birçok kişinin sosyal medyayı terk etmesine neden olan sebeplerden bir tanesi.

Bu durum açık olmak gerekirse Instagram gibi sosyal medya devi şirketlerin çıkarına değil ve şirketin gönderilerinizdeki kötü niyetli yorumları engellemeyi kolaylaştırmanın yolları üzerinde çalışmasına ve kullanıcıların platformda refah içinde kalması için savaş vermesine neden oluyor.

Şu anda yeni gelen güncelleme ile Instagram’dan rahatsız edici yorumları gizlemesini ve belirli kelimeleri manuel olarak engellemesini isteyebilirsiniz. Tersine mühendis Alessandro Paluzzi, Instagram’ın yeni bir seçenek olan Daha fazla yorumu gizle üzerinde çalıştığını keşfetti ve “Etkin olduğunda, sık bildirilen kelimeleri içeren yorumlar otomatik olarak gizlenecek.”

Bu özellik, muhtemelen kötüye kullanım içeren kelimeler içermeyen, ancak yine de çoğu kişi tarafından kötüye kullanım olarak kabul edilen yorumları gizlemek için yapay zekayı kullanacaktır. Özellik, Facebook onu tekrar kilitlemeden önce kısaca Android alfa kullanıcılarına sunuldu, ancak özelliğinin tüm Instagram kullanıcılarına sunulması için çok az bir süre kalmış gibi görünüyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/instagram-kufurlu-yorumlari-engellemenin-pesinden-kosuyor-111229/ linkinden 31.07.2021 19:07:56 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement