PC HocasıSosyal MedyaInstagramInstagram Lite, 170 Ülkeye Geliyor!

Instagram Lite, 170 Ülkeye Geliyor!

 

Sosyal medya devi Facebook bugün, Instagram Lite uygulamasının kullanılabilirliğini 170’den fazla ülkeye genişletti. Instagram Lite uygulaması Android’de mevcut ve indirmek için yalnızca 2 MB boş depolama alanı gerektiriyor. Performansı güvenilir tutmak için Instagram ekibi, küp geçişleri ve insanların yüzlere uygulayabileceği AR filtreleri gibi süslü, veri açısından zengin animasyonların çoğunu bu sürümde sunmuyor. Ancak, GIF’ler ve çıkartmalar gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

En büyük stratejik mühendislerden biri olan Facebook Tel Aviv’in Ürün Yönetimi Direktörü Tzach Hadar, konu hakkında şunları dile getirdi:

“Ekiplerimiz, uygulamalarımızın bu hafif sürümlerini düşük bağlanabilirliğe veya sınırlı veri planlarına sahip kişiler için oluşturuyor çünkü temel öncülümüz kimseyi geride bırakmamak. Facebook için küresel merkezler. “Instagram deneyiminin, kullanıcıların bulunduğu cihaz, platform ve ağdan bağımsız olarak hızlı, yüksek kaliteli ve güvenilir kalmasını istedik.”

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/instagram-lite-170-ulkeye-geliyor-110479/ linkinden 21.06.2021 18:06:55 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video