PC HocasıSosyal MedyaInstagramInstagram, Spam Hesapların Önüne Geçmeye Hazırlanıyor!
Instagram

Instagram, Spam Hesapların Önüne Geçmeye Hazırlanıyor!

 

Troll hesaplar ve takipçiler sosyal ağlarda önemli derece sorun yaratıyorlar, özellikle birçok kişi profillerini profesyonel nedenlerle herkese açık tutmayı tercih ederken bu insanların niyetini suistimal edebiliyorlar. Pek çok içerik üreticisinin ve influencerların evi olan Instagram, kullanıcıların istenmeyen takipçileri yönetmelerine yardımcı olmaya çalışıyor. Tersine mühendis Alessandro Paluzzi, Instagram’ın insanların gönderilerinizi görmesini engellemek için iki yeni araç üzerinde çalıştığını fark etti.

Birincisi, takipçileri teker teker engellemek yerine toplu halde bloke etme özelliği

Bu özellik, takipçilerinizin küratörlüğünü yapmak için çok daha az iş yapacaktır. İkincisi ise, yalnızca hesabı değil, o kişi tarafından oluşturulacak gelecekteki hesapları da engelleyebilme özelliğidir.

Instagram’ın diğer hesapların aynı kişi tarafından oluşturulduğunu nasıl bileceği konusunda net bir fikir henüz yok, ancak muhtemelen bazı tespit teknikleri dahil edilecektir. Araçlar elbette Instagram’ın hali hazırda kullandığı herhangi bir gizlilik aracına ek entegre olacaktır, ancak daha önce de belirtildiği gibi, birçok kişi, herkesin yayınlarını görüntüleyebilmesini ve yorum yapmasını istememekle birlikte, kamuya açık bir varlığı sürdürmeyi tercih ediyor.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video