reklam
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram, Yakında Keşfet Bölümünde de Reklam Gösterecek!

Instagram, Yakında Keşfet Bölümünde de Reklam Gösterecek!

Instagram, yakın zamanda keşfet bölümünde de reklam göstermeye hazırlanıyor.

Instagram, ücretsiz bir uygulama olduğundan dolayı gelirlerini reklamdan sağlıyor. Şu anda gönderiler ve hikayeler arasında reklam gösteriliyor fakat keşfet bölümünde hiç reklam yok. Bu durum bu özelliğin gelmesi ile değişecek.

Instagram Keşfet Bölümü Nedir?

Instagram kullanıcıları keşfet bölümünde takip ettiği veya etmediği hesaplardan gönderilen ilgisini çekebilecek gönderileri keşfedebiliyor. Bu bölüm kullanan herkeste farklı gönderiler gösteriyor. Yenilediğinizde ise daha farklı gönderiler görebiliyorsunuz. Instagram kullananların sıklıkla kullandığı bu bölümde reklam gösterilmesi gayet mantıklı görünüyor.

Instagram, ilgiye dayalı reklam gösterdiği için insanlar keşfet bölümünde ilgisini çekebilecek yeni marka ve ürünleri görebilecek. Keşfet bölümünde bir gönderiye tıkladığınız zaman fotoğraf veya video olarak reklam gösterilecek. Instagram, keşfet bölümünde insanların reklamlara daha çok ilgi göstereceğini düşünüyor. Bu yüzden bu bölüme de reklam ekleyecekler.

Instagram, TikTok Özelliğini Kopyalayacak

Bu özellik Reklam verenleri memnun etse de reklam görmekten hoşlanmayan kişiler bu özellikten pek memnun olmayabilirler. Reklamları kapatmak için malesef bir yol bulunmuyor. Instagram, Facebook ve YouTube gibi reklam yoluyla ayakta durduğu için reklam göstermesi gerekiyor.

Sizce Keşfet bölümünde reklam bulunması Instagram için uygun olur mu? Fikirlerinizi yorum olarak belirtin. 

Etiketler

Yazar Hakkında

Arda Barış ÖZELMAS

Arda Barış ÖZELMAS

Teknolojiyle yakından ilgilenen birisidir ve şu anda PC Hocası'nda editörlük yapmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz