reklam
Ana SayfaSosyal MedyaFacebookInstagram’dan Sonra Facebook’ta Beğeni Sayılarını Gizlemeyi Planlıyor

Instagram’dan Sonra Facebook’ta Beğeni Sayılarını Gizlemeyi Planlıyor

Instagram’ın izinden gelen Facebook, halka açık bir biçimde yayımlanan beğeni sayılarını gizlemeye gizlemeyeceğini test etmeye her an başlayabilir. 

Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, Facebook’un Android uygulamasının içerisinde paylaşımların herkesin beğenisini tam olarak gösteren bölümü gizleyen bir kod buldu. İddialara göre diğer kullanıcılar sadece birkaç reaksiyon emojisi görecek ve belirli sayıda insan yerine “[arkadaş] ve diğerleri” tarafından beğenildiğine dair bir not görecekler.

Facebook, bir internet sitesine verdiği demeçte, sayım gibi saklanacak bir test olduğunu düşündüğünü ancak testin henüz çalışmaya başlamadığını doğruladı.

 

 

Instagram'ın "Kısıtla" Özelliği, Zorbalığa Dur Diyecek

Buna benzer bir çalışmayı Instagram platformu için bu yılın başlarında belirtmişlerdi ve test edilmeye başlanmıştı. Instagram için düşünülen bu projenin test aşaması daha fazla ülkeye genişletildiğinden beri şu ana kadar başarılı olduğuna dair işaretler var ve testin bir parçası olan insanlar bunu beğendiklerini söylüyor.

Facebook aslında uzun zamandır kullanıyor

Benzeri bir on yıl boyunca önemli bir Facebook özelliği idi fakat bu gösterim şekli çok nadir bir biçimde gözüküyordu buna rağmen, kullanıcılar, paylaşımlarının yeterince beğenilip beğenilmediği konusunda endişelenmeye başladıkları için, kendilerini kötü hissetmelerinden şikayetçi olmaya başladılar. İnsanlar korkmayacakları şeyleri sevmeyebilirler veya iyi performans göstermeyen şeyleri silebilirler. Kamuya benzeyen sayımın kaldırılması bu baskının bir kısmını çözebilir.

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement