Intel Arc A770 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı

  Google News

İnovasyon etkinliği kapsamında 13. nesil işlemci ailesinin duyurusunu yapan Intel, yeni ekran kartları için de bazı detaylar açıkladı. Marka en tepe model Intel Arc A770 için fiyat bilgisi de verdi.

Açıkçası söz konusu fiyatın rakipleri bir nebze düşündüreceğini söyleyebiliriz. Gelin fiyata ve diğer detaylara yakından bakalım.

Intel Arc A770 Fiyatı Nasıl Olacak?

Yeni ekran kartı için başlangıç fiyatı 329 dolar olarak açıklandı. 1440p oyunculuğunu hedefleyecek olan kart, bu fiyatıyla beraber RTX 3060 serisiyle kapışacak. Intel’in söylediğine göre söz konusu ekran kartının ışın izleme teknolojisinde tepe performans değerleri rakiplerden %65 seviyesinde daha iyi.

Yani bu da demek oluyor ki benzer fiyat aralığında daha iddialı kartların gelmesi söz konusu olabilir.

32 Xe çekirdeği, 8 ile 16 GB GDDR6 olmak üzere iki ayrı bellek seçeneği gibi özellikleri olacak serinin piyasaya sürülme tarihi ise 12 Ekim olarak açıklandı.

Intel Arc A770

Yani bu demek oluyor ki çok yakında yeni ekran kartı ile tanışacağı ve performansını göreceğiz.

Özelliklerinin tamamına buradan ulaşabileceğiniz kartın etkinlik kapsamında Limited Edition modelinin gösterildiğini de eklemek isterim. Söz konusu model seri ilk duyurulduğu zaman da gösterilmişti.

Intel Arc A770

Intel’in kendi hazırladığı çift fanlı bir tasarım kullanılıyor. Eklediğimiz görseller de bu modele dayanıyor. Artık iş ortaklarıyla beraber hangi kartlar sunulacak ve Limited Edition versiyonu hangi bölgelerde satışa çıkacak bunu 12 Ekim tarihinden sonra göreceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video