iPhone 14 Kamera Tasarımı Ortaya Çıktı

  Google News

iPhone 14 serisinin kesin tanıtım tarihi duyurulmadı ama yeni serinin yine Eylül ayında tanıtılmasını bekliyoruz.

Durum böyle olunca artık sayılı zaman kaldı da diyebiliyoruz. Haliyle artık daha fazla sızıntı geliyor. Zaten telefon hakkında sızıntılara dayanarak çok fazla bilginin ortaya çıktığını söyleyebiliriz ama yeni görseller ve sızıntılar da gelmeye devam ediyor.

En son söz konusu akıllı telefon serisi için kamera tasarımını gösteren çizimler ortaya çıktı. Pro modellerinde nasıl bir kamera kullanılacağını gösteren yeni görseller, ufak tefek tasarım farkları olacağını da işaret ediyor.

iPhone 14 Pro Kamera Tasarımı Nasıl Olacak?

Söz konusu akıllı telefonlarda kullanılacak olan kameranın değişeceğini biliyoruz. Sızıntılara göre yeni Pro serisinde 48 MP değerinde kameralar kullanılacak.

Görünen o ki bu değişiklik tasarım kısmında da kendisini gösterecek. Telefonun kamera bölümünün biraz daha çıkıntılı olduğunu göreceğiz. Muhtemelen lensler daha büyük olduğu için kamera yükseltisine daha fazla alan verilmiş olacak.

iPhone 14 Pro

Kamera çıkıntısının biraz daha dışarıda olması, mevcut kılıflar için değişim yapılabileceğini işaret ediyor. Ama tabii ki resmi tanıtımı beklemek ve telefonları görüp o şekilde yorum yapmak gerek.

Yeni nesil Apple A serisi çipleri, 8K kayıt yapabileceği söylenen yeni nesil kameraları, daha fazla RAM miktarı gibi artıları olması beklenen Pro serisi, temel modele göre daha ne gibi artılar sunacak bunu da tanıtım sonrası değerlendiriyor olacağız.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video