iPhone SE 4 Render Görüntüleri Ortaya Çıktı

  Google News

iPhone modelleri içerisinde en mütevazi seri olarak öne çıkan iPhone SE, düzenli olarak yenileniyor. En son serinin 3. nesil akıllı telefonuyla karşı karşıya kaldık. Şimdi sırada iPhone SE 4 modeli var.

Apple tanıtım ne zaman yapacak bilmiyoruz ama yeni telefondan da bilgiler gelmeye başladı. Geçen hafta telefon için yeni sızıntılar gerçekleşmiş ve tasarımın değişeceği söylenmişti. Şimdi ise bu sızıntıları doğrulayacak yeni render görüntüleri ortaya çıktı.

iPhone SE 4, Yeni Bir Tasarımla mı Geliyor?

Paylaşılan görsellere göre söz konusu akıllı telefonda beklenen tasarım değişikliği yaşanacak. Telefonun hem üst kısmında hem de alt kısmında çerçeveler kaldırılacak.

Kaçırmayın: Xiaomi 12T Serisi Türkiye’de!

Alt kısımda tamamen çerçevesiz bir ekran göreceğiz. Üst kısımda ise çentik alanı dikkatimizi çekecek. Bu yönüyle baktığımız zaman iPhone XR aklımıza geliyor. Zira arka bölümde yer alan kameranın tasarımı bile aynı gözüküyor.

iPhone SE 4

Telefonun çentikli bir tasarımı olacağı üzerinde durulurken, bir kez daha Face ID durumu netlik kazanmadı. Face ID yerine parmak izi sensörü kullanılacağı ve bunun güç tuşu üzerinde yer alacağı iddiası var ama dediğimiz gibi net bir bilgi yok.

Değişen tasarımla beraber teknik yeteneklerinin de artacağı düşünülen iPhone SE 4 modelinin, A15 işlemci ve 6.1 inçlik LCD ekran ile beraber gelmesinin beklendiğini de ekleyelim.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video