İphone Takvim/Ajanda Virüsü Nasıl Temizlenir?

  Google News

Son günlerde ilginç bir yardım maili ile karşılaştım bir arkadaşım İphone cihazında ajanda uygulamasının sürekli reklamlı bildirimler verdiğini ve silemediğini belirtti. Yaptığım araştırmalar sonucunda gördüm-ki bu tarz şeyler genelde illegal sitelerin kullandığı virüs olmasa da virüslü sitelere yönlendirme çalışması olarak yapıldığını gördüm. İphone takvim ajandaya bulaşan bu virüs bir çok kullanıcının 2023 yılında halen sorun yaşamasına sebep olmaktadır.

İphone Takvim/Ajanda Virüsü?

Daha net anlatmak adına sizlere bu örnek bir ekran görüntüsü ile anlatmak isterim.

Takvim/Ajanda uygulamasının içine girdiğimizde karşımıza gelen hatırlatma ekranında şu şekilde kendi isteğimiz dışı bildirimlerin eklediğini görmekteyiz. Telefonumuz bu saatler arasında bizlere bildirim verip bizi bu reklamlı linklere tıklatmaya çalışacak.

Ajandamızı Nasıl Temizleyeceğiz?

Bu sorunun çözümü ile çok basit aşama aşama anlatmak gerekir ise ;

Ayalar’a geliyoruz 

Parolalar ve hesaplar sekmesine geliyoruz

Abone olunan takvimler isminde bir buton göreceksiniz.

Tıklayıp girdiğimizde en altta bulunan hesabı sil seçeneğine tıklıyoruz.

Ve bu sayede bu saçma bildirimlerden kurtuluyoruz. Sorun yaşayacak olursanız lütfen yorumlar kısmından yazın yardımcı olmaya çalışacağım.

Etiketler

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

27 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video