PC HocasıiOSJailbreak 10.2 Çalışan En Kullanışlı 10 Tweak

Jailbreak 10.2 Çalışan En Kullanışlı 10 Tweak

   

Önceki yazımızda sizlere iOS 10/10.1.1/10.2 sürümlerine Jailbreak işlemi yapmayı anlatmıştık. Henüz Jailbreak işlemini gerçekleştirmediyseniz yazımıza şuradan ulaşabilirsiniz: iOS 10 Jailbreak Yapma

Jailbreak işlemini tamamladınız ve kullanışlı tweakler mi arıyorsunuz, sizin için derlediğimiz TOP 10 listesine göz atmanızda fayda var.

1-Watusi

Jailbreak yayınlandıktan kısa süre sonra güncellenen tweak ile Whatsapp’ı kendiniz için özelleştirebiliyorsunuz. Birkaç özelliğinden bahsetmek gerekirse;

-Son görülme sürenizi dondurun ve çevrimdışı mesajlar yollayın.

-Mavi tiki karşıdaki kişi için kapatın ama siz mavi tik alın. 

-Whatsapp tek seferde gönderilebilecek fotoğraf sayısını 30 ile sınırlıyor, sınırları kaldırın.

-Sohbet ekranından arama yapma simgesini kaldırın, fotoğraf bakayım derken aramaya son :).

-Whatsapp temazını değiştirin.

Ve burada bahsetmediğim birçok özelliğe sahip olabilirsiniz.

2-Youtube++

Youtube özerine kuracağınız güncel tweak ile Youtube uygulamanızı kendinize göre düzenleyebilirsiniz. ( Tema, yazı tipi, klavye vb. )

Youtube uygulamasında en çok şikayet ettiğimiz kısım arka plana aldığımızda çalan video&şarkı nın durmasıydı. Bu tweak ile arka planda Youtube çalışmaya devam edecek! Beğendiğiniz videoyu anında telefonunuza indirebilecek videoyu izlerken yakınlaştırma yapabileceksiniz.

3-FlipControlCenter

Bu tweak ile kontrol merkezini kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

iPhone da en çok şikayetçi olduğumuz hücresel veriyi tek tık uzağınıza alabilir, konum servislerini kontrol merkezinden açıp kapatabilirsiniz. Ve birçok özel kısayol..

4-App Admin

Bu tweak ile AppleStore dan uygulamaların eski sürümlerini bulabilir, indirebilirsiniz.

5-iCleaner

Cihazınızda gereksiz dosya & eski dosya kalıntılarınızı temizleyerek ciddi miktarda hafızada yer açmanıza olanak sağlar. 

6-Speedy

Ugulamalara giriş çıkış hızınızı arttırır.

7-Cydown 

Bu tweak ile Cydia da ücretli olarak satılan tüm tweakleri ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

8-AppCake

Cydiadan indireceğiniz bu tweak menünüzde yeni bir uygulama simgesi ile gelecek. AppleStore’da ücretli olarak satılan uygulamaları ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.

9-iFile

Telefonumuzda bir dosyayı yönetmek istediğimizde bir bilgisayara bağlamamız gerekiyor. Bu yöntem oldukça zamanımızı alıyor ve bizi yoruyor. Bu tweak ile telefonunuza doğrudan bir dosya yöneticisi ekleyebilir her dosyaya ulaşabilirsiniz. 

10-Touchr

Bu tweak ile ana ekran düğmenizi özelleştirebilir yeni kısayollar atayabilirsiniz. 

Ana ekran düğmesine basmadan, dokunarak birçok işlevi gerçekleştirebilirsiniz. Benim favorim 3 seri dokunmada screenshoot alması ve bir tıktan sonra basılı tutunca ekranı kitlemesi 🙂 

Sizde bulduğunuz ilginç tweakleri yorum yazarak bizimle paylaşabilir, yaşadığınız sorunları belirtebilirsiniz. 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/jailbreak-10-2-calisan-en-kullanisli-10-tweak-19193/ linkinden 17.08.2022 23:08:30 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video