Kasım Ayında Microsoft Skype Classic Desteğini Sonlandırıyor!

Tüm platformlarda Skype 7 (Skype Classic) desteğinin yakında sona ereceğini duyurdu. Skype sürümlerinin 1 Kasım'da Skype 7.0 veya Skype Classic'in masaüstü sürümünü desteklemeyi durdurmayı planlıyor. Şirket , bugün Microsoft blogun da yapılan değişikliği açıkladı ve kullanıcılara şunları söyledi: “Daha eski sürümleri bir süreliğine kullanabilmenize rağmen, herhangi bir kesintiyi önlemek için bugün güncellemenizi öneririz.”

Son birkaç yıl içerisinde yapılan görsel güncellemeler ile bir çok Snapchat benzeri öğe içeren büyük bir Skype yeniden tasarımını kullanıma sunmuştu. Skype Messenger in kapanmasından dan sonra bir çok kişi tarafından profesyonel olarak mesajlaşma uygulaması olarak kullanılmakta. Genç kitlelere daha cazip olan ve Skype'ın kullanıcı tabanının çoğunluğunu oluşturan eski iş odaklı ve profesyonel kullanıcılar için tam tersi olan bir şeye dönüştürmek için bir girişimdi.

Microsoft'un kullanıcı tabanında bir miktar istenmeyen değişiklik yapmak zorunda kalsa bile eski Skype'a veda etmeye hazır olduğu anlaşılıyor. Skype Classic'in, şirketi desteklemeyi bıraktıktan sonra ne kadar süre çalışmaya devam edeceği belli değil; Blog yayınındaki editörün notu, sadece “bir süre” için kullanılabilir olacağını söylüyor. Ancak Microsoft'un zor bir geçiş olmayacak şekilde yeterince değişiklik yaptığını görüyoruz.

İlgili Etiketler