PC HocasıDonanımLogitech POP Keys Türkiye Lansmanı Yapıldı! Özellikleri ve Tasarımı
Logitech POP Keys

Logitech POP Keys Türkiye Lansmanı Yapıldı! Özellikleri ve Tasarımı

   

Standart klavye tasarımlarından sıkıldıysanız ve çalıştığınız ortamı biraz daha renklendirmek istiyorsanız size güzel bir haberim var. Canlı renk uyumlarıyla dikkat çeken Logitech POP Keys için Türkiye lansmanı yapıldı.

Kendi adıma, özellikle tasarımını çok sevdiğimi söyleyebileceğim klavyenin özelliklerine ve çok konuşulacak olan tasarım yapısına yakından bakacağız. Aklınızdaki soru işaretlerini de gidermeye çalışacağım.

Logitech POP Keys Tasarımı Nasıl?

Bu zamana kadar çok sayıda klavye kullanmış biri olarak, Logitech POP Keys serisini tasarım açısından listeme aldığımı söyleyebilirim. Eksik gördüğüm noktalar yok mu var, onlara da birazdan geleceğim.

Genel olarak tasarıma baktığımız zaman kompakt bir yapı görüyoruz. Numlock tuşlarının olmadığı klavyede, her noktaya rahatlıkla ulaşabilmeniz sağlanmış. Klavye kullanım sırasında kompakt yapısı sayesinden iyi bir beden duruşu sağlamaya da yardımcı oluyor diyebiliriz.

Logitech POP Keys

Tuş başlıklarının yapısına baktığımız zaman ise daktilo tuşlarına benzer bir yapı görüyoruz. İçe doğru eğimli olarak tasarlanmış olan tuşlar, rahat basış adına ideal ve yumuşak. Zaten görsellerde de baktığınız zaman daha oval yapıyı göreceksiniz.

Logitech POP Keys

Tuşların yerleşimi açısından bakacak olursak da yine Logitech POP Keys işlevsel bir tasarım sunuyor diyebiliriz. Sağ kısımda yer alan özelleştirilebilir emoji tuşları, üst kısımda yine işlevsel olan FN tuşları, mikrofon ile dikte tuşları, bağlı cihazlar arasında geçiş sağlayan tuşlarıyla da başarılı bir tuş yerleşimi var diyebilirim.

Logitech POP Keys

Renklere geçmeden önce arka kısımdan da söz etmek istiyorum. Rahat kullanım adına arka kısımda yükseltilmiş olan bir bölüm var. Bu bölüm klavye için hafif eğimli, doğru duruşu sağlıyor. Ayrıca bu kısım içerisinde pil yuvasının ve alıcı koymak için alanın yer aldığını da ekleyelim.

Logitech POP Keys

Peki ya Renkler Nasıl?

İşte benim asıl sevdiğim kısım burası oldu. Kompakt klavyeleri seviyorum ama genelde çok sıradan bir yapı oluyor. RGB aydınlatma sunuluyor ama birçok klavyede de bunun olması sıradanlaşmaya başladı. Logitech POP Keys biraz daha sıradanlığın dışına çıkmış. Farklı renk kombinasyonları var. Hepsi için görsel ekleyeceğim.

Logitech POP Keys

Daydream: Güneş sarısı, Mint yeşili, lila ve beyaz renklerinin bir kombinasyonuyla hazırlanmış.

Logitech POP Keys

Blast: Biraz daha oturaklı ama yine canlı renkleriyle dikkat çeken model. Nostaljik sarı, gri ve siyah renkleriyle hazırlanan bir kombinasyon.

Logitech POP Keys

Heartbreaker: Ahududu, neon mercan renkleriyle oluşturulan iddialı bir renk kombinasyonu.

Tasarımda Eksik Yan Yok mu?

Tasarım kişiden kişiye değişen bir bölüm. Önce bunu bir belirtmiş olayım. Çok sık klavye değiştiren biri olarak bana tasarım başarılı geldi ama size Logitech POP Keys tasarımı başarılı gelmemiş olabilir. Bu konuda da görüşlerinizi yorumlardan beklerim.

Peki tasarımda hiç mi eksik yön yok derseniz var. Klavyenin ışıklandırması yok. Sabit bir led aydınlatma olabilirdi. Ama pilli bir model olması, zaten bu konuda geri planda kalmasına neden oluyor. Aydınlatma da eklenseydi bu kez pil süresi yerlerde olurdu.

Logitech POP Keys

Burada bazı tuşlar üzerinde noktasal olarak LED ışık kullanılmış. Caps Lock tuşunda, Pil Led göstergesinde, 3 cihaz arasında geçiş sağlayan tuşlarda var ama buna da bir aydınlatmadır diyemeyiz. Daha çok durum ışığı diyebiliriz.

 • Ölçüler: 138.47 mm Yükselik X 321.2 mm genişlik X 35,4 mm derinlik
 • Ağırlık: Pillerle beraber 779 gram
 • Kutu içeriğinde ek olarak 4 emoji tuşu.

Tasarım kısmında söyleyebileceğim ek bir şey kalmadı. Hızla teknik özellikler bölümüne geçiş yapıyorum.

Logitech POP Keys Teknik Özelliklerde Nasıl?

Bu tür kompakt klavyelerde mekanik anahtarları çok sık görmüyoruz. POP Keys modelinde ise kahverengi mekanik anahtarlar kullanılmış.

Mekanik hissi severler için güzel bir deneyim sunacaktır. Mutlaka tuş sesinin nasıl olduğunu merak edenler olacaktır. Bunun için de markanın kendi sitesinde paylaşmış olduğu sesi hemen aşağı ekliyorum.

Kulaklıkla Dinlemenizi Tavsiye Ediyorum

50 milyon tuş basımına da dayanıklı olduğu söylenen POP Keys için dikkat çeken bir başka nokta ise bağlantı desteği. Klavye, tek seferde 3 ayrı cihaza bağlanabiliyor. Windows, Chrome OS, macOS, iOS, iPadOS ve Android üzerinde çalıştırmanız mümkün.

Logitech POP Keys

İşte burada tasarım kısmında söz ettiğimiz tuşlar devreye giriyor. Easy Switch olarak değerlendirilen bu tuşlarla, anında cihazlar arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Bence bu da işlevsellik açısından başarılı olmuş.

Pil Ömrü Nasıl?

Bunun için uzun kullanım testi gerekiyor baştan belirtelim. Ama Logitech tarafından söylenen 3 yıla kadar pil ömrünün sunulabildiği. Kullanıma göre değişecektir elbet ama gerçekten süre doğruysa, iddialı bir değer. Zira klavye içerisinde 2 X AAA pil var. Açıkçası bu konuda uzun kullanım testini merak ediyorum.

Logitech POP Keys

Bağlantı Konusunda Nasıl Destekler Var?

POP Keys, iki ayrı bağlantı seçeneği sunuyor. Bluetooth üzerinden kablosuz olarak bağlanabildiğiniz gibi, Logi Bolt USB alıcı üzerinden de bağlanabiliyorsunuz. Farklı kullanımlara göre tercih edilebilir ama burada kablosuz kullanım mesafesi önemli. Logitech bir ayrım yapmamış ve kablosuz kullanım mesafesini 10 metre olarak belirlemiş.

Logitech POP Keys

Emoji Tuşları Olayı

Tasarım kısmında emoji tuşları alanından söz etmiştik. Logitech, hızlı emoji kullanımı sağlayan özelleştirilmiş tuşları da klavyeye eklemiş. En sağda yer alan bu tuşlar 4 emoji kısayol tuşu ve 1 emoji menü tuşu olarak geliyor.

Kutunun içerisinden çıkan 4 farklı emoji tuşu daha var. Logitech’in kendi yazılımı üzerinden bu tuşları özelleştirebiliyorsunuz. Özelleştirmeye göre tuş başlıklarınızı da kullanabilirsiniz.

Logitech POP Keys

Logitech POP Keys Teknik Özellikleri

 • Kullanım Türü: Bluetooth 5.1 ile düşük enerjili bağlantı ya da Logi Bolt USB
 • Kullanım Mesafesi: 10 metre
 • Switch: Mekanik Kahverengi
 • Pil Ömrü: 3 yıla kadar (kullanıma göre değişir)
 • Pil: 2 adet AAA
 • Işıklandırma: LED bildirim ışığı dışında yok.
 • Emoji Tuşları: 4+1 tuş ve 4 ek tuş başlığı
 • Aynı Anda Desteklenen Cihaz: 3 adet

POP Keys modeli için benim söyleyeceklerim bu kadar. Genel olarak klavyeyi beğendiğimizi söyleyebilirim. Ama sizin görüşlerinizi de merak etmiyor değilim. Yorumlarınızı bekleriz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/logitech-pop-keys-ozellikleri-ve-tasarimi-125510/ linkinden 28.05.2022 23:05:36 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial