PC HocasıPCMac Mini’yi MacBook’a Çevirmek?

Mac Mini’yi MacBook’a Çevirmek?

   

Bildiğiniz üzere Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji ve yazılım devlerinden Apple, bilgisayar portföyünde dizüstü ve masaüstü bilgisayarlara ek olarak Mac Mini adında taşıması kolay bir “kasa” sunuyor. Şirketin en son ürünlerinden M1 Mac Mini ise tanıtıldığı günden itibaren oldukça ilgi odağı oldu ve sevildi.

Fakat dizüstü bilgisayarları gereksiz bulan Scott Yu-Jan isimli YouTube İçerik Üreticisi Mac Mini’yi o kadar çok sevmiş ki, Mac Mini bilgisayarı ile kafelerde ya da evden dışarıda “Mac Mini’yi nasıl dizüstü bilgisayar olarak kullanabilirim” sorusu için yanıt aramaya başlamış ve ortaya harika bir sonuç çıkmış.

Scott bu videoda gerçekten başarılı bir işe imza atıyor, “Mac Mini’ye bir ekran ekleyecek olsak bunu nasıl başarabiliriz?” sorusu için birbirinden harika onlarca prototip çiziyor; ilk Macintosh’dan ilham alıyor, kaset oynatıcısına sahip ekranları örnek alıyor ve en nihayetinde iPad Mini’si ile çizim yaparken işte aklına o fikir geliyor…

Açıkçası ben videoyu izlerken çok beğendim ve başarılı buldum çünkü Scott, günümüz teknolojilerini harika bir şekilde kombine ederek ortaya muhteşem bir aparat çıkarıyor. Tabi ki ekran boyutu günümüz koşulları için pek tercih edilebilir değil fakat böyle bir canavarı dışarıda kahve edip sosyalleşirken kullanmak istiyorsak göz ardı etmemiz gerekecek 🙂

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/mac-miniyi-macbooka-cevirmek-129931/ linkinden 12.08.2022 15:08:41 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Kaynak :  https://www.youtube.com/c/ScottYuJan
Kaynak :  https://www.youtube.com/watch?v=XFZ5l9SaIVw

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video