PC HocasıSosyal MedyaMeta, Avatar Mağazasını Duyurdu!

Meta, Avatar Mağazasını Duyurdu!

   

Teknoloji devlerinden Meta; Facebook, Instagram ve Messenger kullanıcılarının avatarları için dijital giysiler satın alabilecekleri çevrimiçi bir mağaza açıyor. Mağazada satılan ilk ürünler ünlü markalardan Prada, Balenciaga ve Thom Browne tarafından tasarlanıyor olacak.

Şirketin ürün portföyünde motokros kıyafetler, logolu kapüşonlu sweatshirt ve takım elbiseler yer alıyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg paylaştığı bir Facebook gönderisinde mağaza ortaklarına daha fazla ortağın ekleneceğini ve ürün çeşidinin çoğalacağını belirtti.

“Dijital ürünler, metaverse evreninde kendinizi ifade etmenin önemli bir yolu ve yaratıcı ekonominin büyük bir itici gücü olacak”

Mark Zuckerberg

Lüks moda evleri, markalı dijital giysiler üretmek ve pazarlamak için teknoloji şirketleriyle kurdukları ortaklıklara odaklanıyorlar. Geçtiğimiz sene Fortnite, oyuncuların oyun içi karakterleri için markalı bir kapüşonlu gibi giysiler satın alabilmeleri için Balenciaga tasarımlarını tanıttı.

Buna ek olarak Roblox oyuncuları, logodan oluşan bahçe ve sanal bir mağaza ile tamamlanmış Gucci Kasabası ile tanıştılar. Meta, mağazanın “yakında” açılacağını söylüyor, ancak kullanıcıların mağazaya nasıl erişeceklerine dair bilgiler hemen mevcut değil.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/meta-avatar-magazasini-duyurdu-128858/ linkinden 04.07.2022 22:07:25 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video