reklam
PC HocasıHaberlerMilli Eğitim Bakanı’ndan Tiktok için Uyarı!

Milli Eğitim Bakanı’ndan Tiktok için Uyarı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TikTok uygulamasına ilişkin flaş bir son dakika açıklamasında bulundu. İşte Bakan Selçuk’un TikTok açıklaması ve diğer tüm son dakika detayları…

Çinli yazılımcılar tarafından geliştirilerek kısa sürede küresel çapta yaygınlığa ulaşan TikTok isimli sosyal medya video uygulamasına ilişkin ülkemizde son dakika gelişmeleri yaşanıyor. TikTok uygulaması üzerinde çektikleri videolarla fenomen haline gelen ve sosyal medyadaki trendelere yön veren kişiler çektikleri videolarla dikkatleri üzerlerine toplamaya ve trend adı altında yapılan bazı yanlış hareketler insan sağlığı üzerinde de olumsuz etkilere neden olmaya devam ediyor.

ABD, TikTok Hakkında Ulusal Güvenlik İncelemesi Başlatıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, gençler arasında yayılan ‘çelme takma’ oyununun beyin kanamasına yol açabileceğine ilişkin okullarda duyuru yapıp, öğrencileri uyardıklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un uyarıda bulunduğu “çelme takma” oyununa ilişkin görüntü…

Bakan Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “3 gencin yan yana zıpladığı ve iki yandakinin ortadaki arkadaşına çelme takıp, zıplarken yere düşürdüğü bir oyun yayılıyor gençler arasında. Okullarımıza duyuru yaptık; ancak bunun bir oyun ve şaka olamayacağını, beyin kanamasına yol açabileceğini gençlere anlatalım lütfen” ifadelerini kullandı.

Etiketler