reklam
PC HocasıHaberlerNASA Apollo 13 görevinin 50. yıl dönümünü kutladı

NASA Apollo 13 görevinin 50. yıl dönümünü kutladı

Apollo 13 misyonunun Ay’a ulaşamamasının 50. yıldönümü. Tarihe  “Başarılı başarısızlık” olarak geçen  ve Komutan Kim Jim Lovell’in “Houston, bir sorun yaşadık” ifadesini kullandığı bu görev, NASA tarafından  “Başarılı başarısızlık” olarak nitelendiriliyor.

Çünkü bir patlama sonucu uzay aracı hasar görse de, Komutan Lovell ve diğer ekip üyeleri olan Fred Haise ve Jack Swigert, yer ekibinin başarılı çalışmaları sayesinde tekrardan Dünya’ya sağ salim dönebildiler.

“Houston bir sorunumuz var”

NASA, COVID-19 nedeniyle etkinlik planlamıyor

NASA, COVID-19 virüsü nedeniyle yüz yüze etkinlikler planlamıyor ama arşivden görev görüntülerini içeren bir belgesel yayınladı. Belgesele buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca NASA‘nın planladığı başka sosyal medya etkinlikleri de var.

Steam'de bu hafta birçok güzel oyun için indirimler uygulandı!

Gerçek zamanlı Apollo 13 adında bir web sitesi, 50 yıl önce görevde kullanılan video görüntüleri, ses kayıtları ve bir takım notları paylaşıyor. Astronotların görevde kullandığı ses kayıtları bu proje için dijitalleştirilmiş.

Bu sıkıcı karantina günlerinde Ron Howard’ın yönetmeni olduğu, Apollo 13 görevinin yeniden anlatıldığı ve Tom Hanks’ın  Lovell olarak oynadığı 1995 yapımı film olan Apollo 13, Amazon Prime Video, Google Play Store ve iTunes’da.

Etiketler

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement