PC HocasıHaberlerNetflix, Rusya’daki Hizmetlerini Durdurduğunu Açıkladı!

Netflix, Rusya’daki Hizmetlerini Durdurduğunu Açıkladı!

   

Video akışı platformu devi Netflix, Variety tarafından elde edilen bilgilere göre Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi sebebi ile Rusya’daki hizmetlerini askıya alma kararı verdi. Netflix Sözcüsü Emily Feingold, The Verge ekibine verdiği demeçte “Mevcut koşullar göz önüne alındığında, Rusya’daki hizmetimizi askıya almaya karar verdik dedi.

Geçtiğimiz hafta Netflix, büyük yayıncıların NTV ve devlet destekli Channel one gibi 20 Rus propaganda kanalına ev sahipliği yapmasını gerektiren yeni bir Rus yasasına uymayacağını belirtmişti. Şirket daha sonra Rusya’daki tüm yapımları ve satın almalarını durdurduğunu paylaştı. Netflix tam bu sıralarda dört Rus yapımı üzerinde çalışmalar yürütüyordu ki Bloomberg’e göre, Netflix’in şu an Rusya’da yaklaşık olarak 1 milyon abonesi bulunuyor.

Disney, Warner Brothers, Paramount Pictures ve Sony de dahil olmak üzere film endüstrisindeki diğer devlerin tamamı; The Batman, Turning Red ve Sonic the Hedgehog 2 gibi yeni yapımlarını Rus sinemalarında yayınlamayı ertelediklerini açıkladı ve Netflix’te bu şirketlerin arasına katılıyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/netflix-rusyadaki-hizmetlerini-durdugunu-acikladi-124647/ linkinden 27.05.2022 15:05:53 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial