NVIDIA GeForce RTX 4080

NVIDIA GeForce RTX 4080 Görseli Sızdı

  Google News

NVIDIA’nın yeni ekran kartları yaklaşıyor. Bunu net olarak biliyoruz. Kartlar yaklaştıkça yeni sızıntılar da boy gösteriyor. Teknik özellikler falan derken son sızıntıda bizzat NVIDIA GeForce RTX 4080 modeli gözüktü.

Tabii ki görsel gerçekten karta ait mi değil mi doğrulamak mümkün değil ama artık kart için konuşacağımız bir görsel de var.

NVIDIA GeForce RTX 4080 Tasarımı Nasıl Gözüküyor?

Founders Edition yani temel modele ait olduğunu anladığımız görselde, tasarım kısmında çok büyük bir fark olmayacağı gösteriliyor.

RTX 30 serisine çok yakın bir tasarım yapısı dikkat çekiyor. Kart RTX 3090 modeli kadar da kalın gözüküyor. Gri çizgiler ve son nesil fan tasarımı yine olduğu gibi devam ettirilmiş.

NVIDIA GeForce RTX 4080

Sadece RTX 4080 yazısında bir fark var. Nvidia’nın yakın zamanda ortaya çıkardığı yeni yazı tipinin kullanıldığını ve biraz daha net olarak karakterlerin gözüktüğünü anlıyoruz.

Ama bu kısımda da çok büyük bir değişim yok. Muhtemelen benzer tasarımla gelecek olan yeni ekran kartlarının tanıtımıyla beraber tüm özellikleri sitemizde paylaşacağız. Bu sızıntılar ne kadar doğru yakında öğreneceği gibi duruyor.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video