PCH YouTube Çalışmaları İçin Clipkit İle Anlaştı

Selamlar hocalar nasılsınız ? Bu rehberde size PCH YouTube çalışmaları için Clipkit ile anlaştığını duyurmak için sazı elime alıyorum. Yaklaşık olarak 'elle tutulur bir şekilde' 7 aydır içerik üretmeye devam ediyoruz. Bu süre zarfı içerisinde bazı şeylerin değişmesi gerektiği kanaatine vararak Alman merkezli Clipkit ile anlaştık.

Şimdi Neler Olacak ?

Öncelik olarak bizi takip eden ve destekleyen tüm arkadaşlarımıza, dostlarımıza ve kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bizleri yalnız bırakmadıkları gibi, köstek olan kişilere karşı da hep destekçi oldular. Bundan sonraki süre zarflarında Clipkit ile artık Partner olarak çalışıyor olacağız. Kendileri Alman merkezli olarak Türkiye'de yeni faaliyetlerine başlayan ve Zoomin TV ile partner olarak çalışan bir firma.

Kendi reklam teknolojilerini geliştirdikleri gibi, biz de bu ağın içerisinde yer alarak pek çok faaliyette yakın zaman içerisinde bulunacağız. İlk hedefimiz şuanda yine partner olarak çalıştıkları Amazon ile iş birliğimizi bitirmek. Malum yakın zaman içerisinde Amazon Türkiye'de faaliyetlerine başlayacak. Biz de burada ekip olarak çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz.

Ardından biliyorsunuz yakın zamanda da internetten satışlara başlıyoruz. PCH Store adı altında sizlere pek çok üründe fırsat sunarak yardımcı olacağız. Clipkit bizlere bu anlamda pek çok avantaj sağlayacak. Birincisi her YouTuber'ın şikayetçi olduğu videolardaki müzik telifleri konuları. Bunu artık Clipkit sayesinde aşmış bulunuyoruz. Ardından bize sunmuş oldukları panel sayesinde Epidemic Sound ve Epoxy ile de çalışmaya başlamış oluyoruz.

Hedefimiz Ne Olacak ?

Öncelikle bu sektörde 'güven' algısını oluşturup sizlere aktarabildiğimiz için çok mutluyuz. Bu saatten sonra artık yeni bir PCH göreceksiniz. Yakından bizi takip edenler zaten biliyor. Arka plan görsellerimizden tutun, çekim açılarımızın değişikliklerine kadar köklü bir süreçten bahsediyorum.

Aynı zamanda yakında TRT'de düzenlenecek olan programda yine PCH'yi göreceksiniz. Geçtiğimiz seneden bu seneye kadar üzerine sürekli çok şeyler katarak ilerlemeye çalıştık. Çok çelme takmak isteyen oldu, çok önümüzde duranlar oldu. Abi dediğimiz insanlar bizi yarı yolda bıraktılar çoğu zaman. Maddi anlamda çok yıprandık ancak aklımızdan hiçbir zaman bu işi yarı yolda bırakıp çekip gitmek gelmedi. Evet, biz girişimciyiz. Hem de en alasından..

Bazı YouTuber sanan arkadaşlar da güya bize çamur atmaya çalıştı. Daha büyüyemeyen, çoluk çocuk gibi duvarına yazılar yazarak taşlar atan tipler. Kendisini kaf dağında görüp, bir şeyler yaptığını sanan ancak sadece teletabilerine kreşcilik oynayan tipler. Kendi kendilerine başlattıkları bu kin, bu 'beni geçecekler' korkusu günden güne kendini yiyip bitirirken, sahte gülücüğünün altında nasıl bir tedirginliğin olduğunu hep gördük.

Dediğim gibi, bu tip insanlar hayatta sürekli karşınıza çıkacak. Onlar kudurup dururken, siz bildiğiniz işi 'en iyi şekilde' yapmaya gayret göstermeye devam edeceksiniz. Rızkı kimse vermez yaradandan başka. Kula kulluk yapmak değil, işini en iyi şekilde yapmak bizim amacımız hep. O yüzden bu serzenişleri bir kenara bırakıp, artık yeni PCH ile yolumuza devam ettiğimizi sizlere sevinerek, uçarak ve kahkahalar atarak duyurmanın gururunu yaşıyorum.

8 yıldır pek çok firmada çalıştım. Yeri geldi sırtımızdan para kazandılar, yeri geldi müdürcülük oynadılar. Hepsini bir kenara ben kaydederken, onlar hiç bir şey yokmuş gibi davrandılar. Ama çoğu şey değişirken, böyle şeylerin olacağını akıllarına bile getiremediler. Neyse hocalar, artık hazırız. Yakıda PCH'yi çok farklı göreceksiniz.. Selametle..

İlgili Etiketler