PewDiePie’ın Işid Şakası Kendisine Pahalıya Patladı!

47 milyon takipçisi ile YouTube’un en çok takipçisi olan hesabı olan PewDiePie’ın Twitter hesabı askıya alındı ve onay tiki kaldırıldı. Askıya alınma olayı PewDiePie’ın (gerçek adı Felix Arvid Ulf Kjellberg) ve yakın arkadaşı olan başka YouTuber Jacksepticeye’ın Işid’e katıldığı yönde yaptıkları paylaşımdan sonra oldu.

 

Bu yönde yaptıkları paylaşımdan sonra hemen onay tikleri kaldırılan hesaplar daha sonra SkyNews'ın yaptığı “PewDiePie’ın hesabı Işid’e katıldığı yönde oluşan şüpheler yüzünden artık onaylı değil.” Tweetini retweet yaptılar. Daha sonra ise hesapları askıya alındı. Takipçilerinin bir kısmı olayı klasik PewDiePie şakalarından birisi olarak yorumlarken diğer bir kısmı ise bu sefer çok ileri gittiğini vurguladı. Ayrıca hesap bir günde tam 8.6 milyon takipçi kaybetmiş durumda.

Lost-Followers-PewDiePie
Güncelleme: Hesaplar onaysız olmasına rağmen tekrardan aktif durumda. Dahası şu anda 8.63 milyon takipçi yerine sadece 77 takipçi olarak gözüküyor. Fakat Twitter’ın bir hatası olduğundan dolayı hesabın en yakın sürede eskide haline döneceğini düşünüyoruz. 

Güncelleme 2: Twitter’dan yanıt geldi: “Kişisel hesaplara güvenlik ve gizlilik sebeplerinden dolayı yorum yapamıyoruz” 

Güncelleme 3: PewDiePie’ın bütün takipçileri şu anda yerine geldi, her şey düzeldi. Ayrıca PewDiePie, kendi hesabının neden onayının kaldırıldığı ile ilgili bir video paylaştı.

 

İlgili Etiketler