PlayStation 5

PlayStation 5 Stokları için Beklenen Açıklama Geldi

  Google News

PlayStation 5, tüm dünyada satışa çıktı. 19 Kasım’da satışa çıkan konsol öyle hızlı gitti ki marka bir süre önce ilk partinin tamamının satıldığını açıklamıştı.

Stoklarda sorun mu yaşanacak derken Sony, yeni oyun konsollarını bekleyen kullanıcıları sevindirecek açıklamalara imza attı.

PlayStation 5 stoklarını yenilemek için sıkı bir çalışma yapılıyor!

Sony’nin yaptığı resmi açıklamada talebin beklenenin üzerine çıktığı vurgulanarak, yeni nesil konsollarda arzı arttırma kararı alındığı duyuruldu. Firmanın söylediğine göre konsolların stoklarını istenen seviyeye çıkarmak için ekstra bir çalışma var.

Bir nevi ek mesai yaptıklarını açıklayan Sony, konsolları satın alan kullanıcılar için de bazı veriler paylaşmayı ihmal etmedi. Firmanın açıklamasına göre yeni nesil oyun konsollarını tercih eden kullanıcıların %75’i PS4 sahibi olan kullanıcılar.

Geri kalan %25 ise ya yeni kullanıcılar ya da diğer konsollardan Sony oyun konsollarına geçiş yapmayı tercih etmiş olan kullanıcılar.

PlayStation 5

Stokların artmasıyla beraber satışların yüksek seviyede devam edeceğini belirten markanın, eski konsol sahiplerinden daha fazla kullanıcıyı yeni konsollara çekmeye çalışacağı da söyleniyor.

Görünen o ki böyle giderse Sony yine konsol pazarından istediği gelirleri fazlasıyla elde edecek. Stok açıklamaları bile bu konuda yorum yapmak için yeterli. Bir yandan da Xbox Series modellerinde durumun nasıl olduğunu görmek lazım ama Sony bu alanda yılı lider kapatabilir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video