reklam
Ana SayfaHaberlerPlayStation 5’in Çıkış Tarihi Değişmiş Olabilir!

PlayStation 5’in Çıkış Tarihi Değişmiş Olabilir!

PlayStation 5 için bir haber hazırlamıştım ve çıkış tarihini 4 Haziran olarak söylemiştim. 12 Mayıs günü Twitter üzerinden paylaşılan bir gönderi ve Sony’nin verdiği iş ilanı, PlayStation 5’in çıkış tarihine dair yeni bilgiler verdi diyebiliriz.

Çok Önemli Not: Salgının grafiği düşme eğilimi gösteriyor fakat sokaklarda gerçekleşen yığılmalar bu grafiği yukarı taşıyacaktır. Bu yükseliş, düşüşten daha hızlı olacaktır.

 Lütfen evlerde kalalım. Gerekmedikçe dışarı çıkmayalım. Dışarı çıkanları, bireysel ve toplumsal sağlımız açısından uyaralım. Covid-19 salgını henüz bitmiş değil. 

Epic Games, üç adet oyunu 16 Temmuz'a kadar ücretsiz olarak veriyor!

İş ilanından, PlayStation 5’in 2020’nin Ekim ayında raflarda olacağı anlaşılıyor diyebiliriz. PlayStation 5 için bir kaç konsept tasarım harici bir görsel sızmaması ise, kullanıcıları endişelendiriyor.

PlayStation 5 için beklenen satış fiyatının 500 ila 600 dolar arasında olacağını söylemiştik. Türkiye şartlarında bu fiyat, 8-9 bin TL civarlarını rahatlıkla aşacaktır.

Sony’nin ses ve görüntü konusunda çok çalıştığını söyleyebiliriz. PlayStation 5 için 4K, standart olacak diyebiliriz. Gelişmiş efektler ve sesler PlayStation kanadını güçlendiriyor.

PlayStation, iş ilanından da anlaşıldığı gibi Ekim ayında tanıtılacak mı bilinmez ama Microsoft’un yeni konsolu ile yakın tarihlerde tanıtılacağı kesin. Hem Sony hem Microsoft, yarışa aynı anda başlamak isteyeceklerdir.

#EvdeKalTürkiye

Yazar Hakkında

Mehmet Can ALVAR

Mehmet Can ALVAR

Herkes gibi onlardan değil, kendi kendine olan birisi. Siber güvenlik alanında çalışmalar yapan BTK Akademi öğrencisi.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement