Cumartesi, Mart 2, 2024

PlayStation Türkiye Distribütörü Resmen Açıklandı

Paylaş

silkroad gaminggentr

Bir dönem ülkemizde de en popüler markalardan biri olan Sony, geçtiğimiz aylarda radikal kararlar almış ve birçok ürün grubu için Türkiye’den resmen çekileceğini açıklamıştı. Bu noktada markanın en popüler ürün grubu PlayStation oyun konsollarının kaderinin ne olacağı da soru işareti olarak kalmıştı. İşte bugün itibariyle soru işareti ortadan kalktı. PlayStation Türkiye Distribütörü resmen açıklandı ve markanın bundan sonra yola kimle devam edeceği netlik kazandı.

PlayStation Türkiye Distribütörü Bilkom Oldu

Yapılan duyuruya göre bundan sonraki süreçte PlayStation markası altında bulunan oyun konsolu ve benzeri ürünleri Bilkom’un satış ağı üzerinden satın alabileceğiz. Burada dağıtım, lojistik, satış sonrası destekler gibi süreçlerden de sorumlu olan Bilkom olacak.

PlayStation adına yürütülecek olan pazarlama faaliyetleri, iş geliştirme ve deneyim yönetimi gibi işlemlerde de Bilkom markasının görevi üstlendiğini göreceğiz.

PlayStation Türkiye Distribütörü

PlayStation Türkiye Distribütörü böylece kesinlik kazanmış oldu. Yeni anlaşma sonrasında konsolların Türkiye pazarındaki durumunun ne olacağını zamanla öğrenmiş olacağız. Şunu da belirtelim ki zaten PlayStation konsol satışları ülkemizde yüksek seyrediyor. Yeni anlaşma sonrasında atılacak olan adımların da satışların olumlu yönde ilerlemesine destek olacağını düşünüyoruz.

Oğulcan Özsezgi
Oğulcan Özsezgi
Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler