PC HocasıYazılımPython’ın Yaratıcısı Guido, Artık Microsoft Ekibinde!

Python’ın Yaratıcısı Guido, Artık Microsoft Ekibinde!

 

En iyi Python programlama dilinin yaratıcısı olarak bilinen Guido van Rossum, şimdi Microsoft’un Geliştirici Bölümüne katıldı. Microsoft’ta üzerinde çalışacağı belirli bir projeyi açıklamadı, ancak kesinlikle Python ile ilgili olacak.

Guido bugün resmi Twitter hesabı üzerinden şöyle bir tweet paylaşımı yaptı:

I decided that retirement was boring and have joined the Developer Division at Microsoft. To do what? Too many options to say! But it’ll make using Python better for sure (and not just on Windows :-). There’s lots of open source here. Watch this space.

Emekliliğin sıkıcı olduğuna karar verdim ve Microsoft’ta Geliştirici Bölümüne katıldım. Ne yapacağını? Söylenemeyecek kadar çok seçenek var! Ancak Python kullanmayı kesinlikle daha iyi hale getirecek (ve sadece Windows’ta değil :-). Burada çok sayıda açık kaynak var. Bu alanı izle.

Python nedir?

Python, nesne yönelimine, yorumlamaya, birimsel ve etkileşimli yüksek seviyeye dayalı programlama. dillerinden birisidir. Girinti ve çıkıntılara dayalı basit sözdizimi sayesinde dil daha kolay öğreniliyor ve akılda kalıcılık kazanıyor. Bu da ona söz diziminin ayrıntıları ile vakit yitirmeden programlama yapılmaya başlanabilen bir dil olma özelliği kazandırıyor.

TeamViewer'da Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı

AD

Advertisement