Ratchet & Clank: Rift Apart PC’ye Geliyor

  Google News

Sony’nin büyük markalarından biri olan Ratchet & Clank: Rift Apart PC ‘ye geliyor. Geliştiriciliğini Spider-Man oyunlarından tanıdığımız İnsomniac Games’in yaptıığı oyun PC’ye geliyor.

Serinin en son çıkan oyunu olan Ratchet & Clank: Rift Apart, PS 5’in çıkış oyunlarından biriydi. Sony, oyunu PS 5’in tanıtıldığı sunumda tanıtmıştı. Oyunun öne çıkan özellikleri ise PS 5’in hızını oyunlarda göstermek için kullandıkları ışınlanma mekaniği olmuştu. Bu mekanikte karakterimiz, istediği yere hiçbir ara sahne olmadan ışnlanabiliyordu.

Bu oyun sunuma o gün damga vurmuştu. Bunun en büyük nedeni ise bu ışınlanma mekaniği olmuştu. Oyuncular ise oyunu çıktığında beğenmişti. Her ne kadar bu ışınlanma mekaniği fargmandaki gibi çalışmasa da oyuncular, oyunun akışını eğlenceli bulmuşlardı. Bundan dolayı da Metacritic’te oyunun oyuncu ortalama puanı 8.5 almış durumda. İncelemeciler de oyunu beğenmişlerdi. Metacritic’te incelemecilerin ortalaması ise 88 olarak gözüküyor.

Ratchet & Clank: Rift Apart PC’ye Ne Zaman Geliyor ?

Playstation, bugün yaptığı bir fragmanla oyunun PC için çıkış tarihini 26 Temmuz olarak duyurdu. Duyurusunda serinin 20.yılını kutladılar ve oyunun PC için geleceğini açıkladılar. Ayrıca seriye hiç başlamayan oyuncular için de uygun bir oyun olduğunu belirttiler.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video