Resident Evil 4

Resident Evil 4 Remake Çıktı! Fiyatına Bir Bakalım

  Google News

Resident Evil 4, sevilen korku oyunlarından biri olmasına karşın unutulmuştu. Oyun unutuldu derken CAPCOM, yapım için yeni bir Remake sürümü duyurmuştu. Oyun duyurulduğu andan itibaren merakla takip edilmeye başlandı. Resident Evil 4 Remake yapımı için bu meraklı bekleyiş de dün itibariyle son buldu.

CAPCOM, planlanan tarihte oyunun düzenlenmiş olan sürümünü piyasaya sundu. Steam platformunda büyük ilgi ile karşılanan yapım, beklediğimize değer bir yapım olmuş diyebiliriz.

Resident Evil 4 Remake, Çok Daha İyi Grafiklerle Geldi

Oyunun Steam sayfasında Remake sürüm olarak isimlendirilmediğini belirtelim. Oyun doğrudan adıyla yayınlandı. Yapımın grafiklerine bakıldığı zaman ise başta da söylediğimiz gibi gerçekten beklemeye değer bir oyun olmuş.

Özellikle bu tip oyunlarda atmosfer çok önemli. Hem korku unsurunu hem de aksiyon unsurunu en iyi şekilde yansıtan bir atmosfer olmalı. Oyunun ilk hali de kendi dönemi için değerlendirecek olursak bunu başarmıştı.

Resident Evil 4

Remake sürümü için de aynı şeyi söyleyebiliriz. Yeni nesil grafiklerin sunulduğu sürümde de aradığımız atmosferi bulabiliyoruz. Şu an Steam üzerinden de oyunun 5 bine yakın değerlendirme aldığını ve notunun “Çok Olumlu” olarak seçildiğini belirtelim.

Fiyatı Nasıl?

Remake sürümü güzel hoş ama fiyatı pek memnun edici değil. Son dönemdeki üzücü zamlar, Resident Evil yapımını da etkiledi. Standart sürüm bile belli bir limitin üzerinden. Hemen aşağı fiyatları ekliyorum.

  • Standart Sürüm: 887 TL
  • Deluxe Edition Sürüm: 1.070 TL

Oyun güzel ama bu fiyata değer bir oyun mu onu bilemiyorum. Şuraya oyunun Steam sayfasını da ekliyorum. Artık karar sizin.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video