reklam
Ana SayfaOyunRiot Games’in yeni oyunu Valorant hakkında bildiğimiz her şey

Riot Games’in yeni oyunu Valorant hakkında bildiğimiz her şey

Riot Games‘in yeni FPS oyunu Valorant, Overwatch‘ın karakter yeteneklerini ve Counter-Strike‘ın hassas silah oyunu ile harmanlıyor.

Riot Games‘in yeni rekabetçi, ücretsiz oynanabilen FPS’si Valorant, Counter-Strike: Global Offensive ile yarışmak istiyor. İlk olarak Riot‘un 10. yıl kutlamaları sırasında “Proje A” olarak duyurulan Valorant, Overwatch‘ın karakter yeteneklerini, hızlı refleksleri ve hassasiyeti ödüllendiren ölümcül beşe beş silahlı oyunla harmanlıyor. Riot, gecikme sürelerini engellemek için çok fazla yenilikler yaptığını söylüyor.

Bu cesur teknik vaatler, Riot‘un Valorant‘ı Overwatch, CS: GO ve Rainbow Six Siege‘den doğrudan ayırt etmeyi amaçladığı birincil yol olacak gibi. En iyi internet hızına sahip olsanız bile, Valorant‘ın hızlı öldürme zamanı ve karakter yetenekleri karışımı yeterince farklı hissettirmiyorsa, bu hiçbir şey ifade etmeyecektir.

Oyunu tanımanıza yardımcı olmak için, her türlü bilgiyi özümsedik ve Valorant‘ın beklenen çıkış tarihinden kullanacağınız silahlara kadar her şeye genel bir bakış getirdik. Daha fazla ayrıntı ortaya çıktıkça, en son yeniliklerden haberdar olmak için bu sayfaya dönebilirsiniz. Şimdiye kadar Valorant, Riot Games‘in yeni FPS‘si hakkında bildiğimiz her şey bu yazıda.

Valorant’ın çıkış tarihi ne zaman?

Riot, Valorant için çıkış tarihini resmi olarak onaylamadı, ancak 2020 yazında yayınlamayı planlıyor. Kesin çıkış tarihi, Valorant‘ın beta sürümü sırasında alınan geri bildirimlere bağlı olacaktır.

Valorant beta sürümü hakkında bilgimiz var mı?

Riot, Valorant‘ın bir betaya sahip olacağını doğruladı, ancak belirli bir tarihte taahhütte bulunmadı.

Valorant hakkında son duyulan bilgiler neler?

Valorant‘ın bir savaş kartı olacak ve kozmetik satacak, ancak loot box sistemi olmayacak
Valorant‘ın çıkış tarihi bu yaz olabilir
Riot, Valorant‘taki ilk gören vurur avantajını ortadan kaldırmak için oyunu düzenliyor

Valorant fragmanı

Peki Valorant nedir?

Valorant, Dünya’nın yakın zamandaki bir versiyonunda geçen taktiksel 5’e 5 karakter tabanlı bir FPS oyundur. Oyunun çıkışında yaklaşık 10 karakter daha olacak. Tüm karakterlerin dört  tane benzersiz yeteneği olacak.

Karakterinizi seçtikten sonra, bir maçın tamamı için bu karakter ile oynarsınız. Şu anda sadece bir ana mod var: Bomba modu. Counter-Strike‘da olduğu gibi, bir takım bir bomba alanına bomba yerleştirirken, diğer takım savunur.

Breakers Collection PS4, Xbox One, Switch ve PC için Çıkacak

Yetenekler Overwatch‘dan esinlenmiş gibi görünse de, Valorant‘ın Counter-Strike‘dan ayrılan bazı önemli özellikleri var. Birincisi, her karakterin ana yeteneği, birden fazla round boyunca süren son derece uzun bir bekleme sürelerine sahip.

Karakterler aynı zamanda bir tür silah kullanmaya da bağlı değil. Her turun başında, sınırlı sayıda ücreti olan bazı ikincil yeteneklere ek olarak çeşitli farklı silahlar satın alabilirsiniz. Ancak Valorant‘ın savaş mekaniği, yetenekli silah oyununu, yüksek güçlü yeteneklerden daha fazla vurgular.

Silah oyunundan bahsetmişken, Valorant‘ın silahları CS: GO ve Siege‘ninki kadar ölümcül olacak. Çoğu tüfek, gövdeye üç ila dört atışla karakterleri öldürürken, kafa vuruşları neredeyse her zaman tek vuruşta bir ölüm olacak.

Valorant karakterleri

Kadro muhtemelen gelecekte genişleyecek olsa da, Riot, Valorant‘ın çıkış tarihi için en az 10 karakterin hazır olmasını hedeflediğini söyledi. On tanesini görmemiş ya da oynamamamıza rağmen, işte bildiğimiz sekiz tane karaktere hızlı bir genel bakış.

Sova – Duvarlara nüfuz eden ve harita üzerinde net bir şekilde seyahat edebilen ve büyük hasar veren sihirli oklar ateşler.
Phoenix – Köşelerden falsolu kör edici bombalar atabilir.
Cypher – Saldırıları izlemek için üçlü mayın döşeyebilen ve bir kamerayı duvara yapıştırabilen savunmacı bir karakter.
Jett – Hızlı, sürpriz öldürmeler için havaya fırlayabilir ve bıçak atabilir.
Viper – Düşmanları kör eden veya onları ölümcül bir pusuya bölen zehir bulutlarını açığa çıkarabilir.
Brimstone – Arkadaşlarına yardım eden veya düşmanları yok eden bombardıman saldırıları yapabilir.
SageValorant‘ın yerleşik doktoru müttefikleri iyileştirebilir veya canlandırabilir.
Omen – Düşman hatlarının arkasına geçebilen veya geçici olarak kör edebilen bir haydut.

Valorant sistem gereksinimleri

Minimum (30 fps)

İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64-bit)
RAM: 4GB
İşlemci: Intel i3-370M
Grafik işlemcisi: Intel HD 3000 (1GB VRAM)

Önerilen (60 kare / sn)

İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64-bit)
RAM: 4GB
İşlemci: Intel i3-370M
Grafik işlemcisi: Intel HD 3000 (1GB VRAM)

Yüksek ayarlar (144 + fps)

İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64-bit)
RAM: 4GB
İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2Ghz
Grafik işlemcisi: Nvidia GTX 1050 Ti (1GB VRAM)

Etiketler