Cumartesi, Mart 2, 2024

Samsung Galaxy AI Nedir? Hangi Telefonlara Geliyor?

Paylaş

silkroad gaminggentr

Samsung, özlediğimiz Unpacked etkiliğini dün gece itibariyle düzenledi. Yeni akıllı telefonların duyurulduğu etkinlik kapsamında Samsung Galaxy AI için de duyuru yapıldı. Sadece S24 ailesini değil, eski Samsung kullanıcılarını da ilgilendiren yeni teknoloji, akıllı telefonlarda yapay zeka etkisini ortaya çıkaracak. Peki Galaxy AI nedir? Akıllı telefon sahipleri nasıl kullanacak?

Üretken Yapay Zeka: Samsung Galaxy AI!

Samsung’un sunmuş olduğu yeni teknoloji, aslında bir yapay zeka sistemi. Google Asistan ve ChatGPT benzeri bir yapay zeka aracı. Üretken yapay zeka olarak tanımlayabileceğimiz teknoloji,

  • Yapay zeka ile düzenlenmiş olan fotoğraflarda doldurma ya da ek düzenleme
  • Telefon görüşmelerini farklı dillere çevirme. 13 ayrı dil desteği var
  • Mesajlarda daha net ifadeler kullanarak mesajları yeniden yazma
  • Belgeleri ve mesajları anlık olarak çevirme
  • Fotoğraf içerisinde yer alan bir nesneyi seçip, internet üzerinde aratma
  • Web sayfalarında yer alan uzun makaleleri özetleme ve sadece özeti gösterme
  • Ses transkripsiyonları üzerinden konuşmacıları tanıma ve tanımlama gibi özelliklere sahip olacak.

Galaxy AI nedir?

Söz konusu yapay zeka aracının yetenekleri şimdilik bunlar. Fakat zaman içerisinde bu yeteneklerin daha da artmasını bekliyoruz. Yeni gelen güncellemelerle beraber daha yetkin bir yapay zeka kullanımı sunulabilir.

Samsung Galaxy AI Hangi Cihazlarda Kullanılacak?

Yeni yapay zeka teknolojisi ilk etapta sadece Galaxy S24 modellerinde yer alacak. Fakat Samsung bununla sınırlı kalmayacak. Henüz zamanını bilmiyoruz fakat Galaxy S23 serisi, Galaxy z Fold 5, Z Flip 5, Galaxy Tab S9 serisi ve Galaxy S23 FE için de Samsung Galaxy AI kullanıma sunulacak.

Daha eski modeller için ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu modeller için yapay zeka özelliğinin eklenmesini beklemediğimizi belirtelim.

Oğulcan Özsezgi
Oğulcan Özsezgi
Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler