PC HocasıTelevizyonSamsung, Önümüzdeki Yıl LG’nin OLED TV Panellerinin Yarısını Satın Alıyor

Samsung, Önümüzdeki Yıl LG’nin OLED TV Panellerinin Yarısını Satın Alıyor

   

Kore’den yeni gelen bir rapora göre, Samsung’un 2021 yılı içerisinde LG Display‘den bir milyon ve 2022 yılı içerisinde de dört milyon adet OLED panel satın alacağı iddia ediliyor. LG Display’in yılda sadece yaklaşık sekiz milyon adet panel ürettiği düşünüldüğünde, bu rakam oldukça önemli duruyor.

Orijinal rapor MTN’den alındı ve diğer bazı Koreli ve Amerikan haber kuruluşları tarafından alıntılandı. Doğruysa, Samsung’un LG’den OLED ekranları ilk kez satın alacağı ve neredeyse on yıl önce ayrılmasından bu yana Samsung‘un OLED TV pazarına geri dönüşünün işareti olabilir.

Başka bir Samsung OLED TV, 4K TV dünyasında bazı dalgalar yaratırken, Samsung’un geçmişte umut vaad eden, isimleri Micro LED ve QD-OLED olan iki teknolojisi bulunuyor. Potansiyel olarak Samsung’un, QD-OLED teknolojisini geliştirmek için tüm bu OLED panellerine ihtiyaç duyduğu iddia ediliyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/samsung-onumuzdeki-yil-lgnin-oled-tv-panellerinin-yarisini-satin-aliyor-111592/ linkinden 28.06.2022 14:06:26 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Video